Z KODEM: DOLL do zakupów od 160 PLN: 🎁 Naturalna baza pod makijaż warta 33,99 ZA 1. gr😱 ⏰ Koniec za: ZOBACZ

🌟 Odkryj letni blask ⏰ Rabat do -40% ➤ Sprawdź

Koszyk

Trehaloza

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Trehaloza

Trehaloza w kosmetykach jest składnikiem doskonale nawilżającym skórę. Naśladuje naturalnie występujące w skórze składniki, dzięki czemu działa bardzo efektywnie. Zapewnia magazynowanie wody i przeciwdziała jej utracie. Jest składnikiem, który doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery suchej, zmęczonej czy dojrzałej i nie tylko - wszak nawilżenie jest niezbędne w przypadku każdego rodzaju cery. Co więcej, trehaloza występuje nie tylko w kosmetykach do pielęgnacji cery, ale także w produktach przeznaczonych do włosów. Sprawdź, czym jest i jak działa trehaloza.

Co to jest trehaloza?

Trehaloza to naturalny dwucukier, składający się z dwóch cząsteczek glukozy. Ma właściwości przeciwutleniające, nawilżające i wspierające procesy zachodzące w skórze. Trehaloza w kosmetykach skutecznie wpływa na poprawę nawilżenia i wraz z innymi składnikami aktywnymi doskonale kondycjonuje skórę. Jej budowa jest zbliżona do naturalnych cukrów występujących w skórze, dlatego świetnie sprawdza się jako składnik aktywny wspierający jej funkcjonowanie.

Jakie właściwości ma trehaloza?

Trehaloza jest przede wszystkim doskonałym nawilżaczem. Nie tylko nawadnia skórę, ale także gromadzi wodę. Trehaloza chroni skórę przed przesuszeniem. Dzięki właściwościom silnie nawilżającym wspomaga naturalne procesy naprawcze skóry, przeciwdziałając jej przedwczesnemu starzeniu. Wspiera i mobilizuje komórki skóry produkujące kolagen do efektywniejszego działania, a to właśnie kolagen, wraz z elastyną odpowiadają na zachowanie jędrności i elastyczności skóry. Trehaloza jest jednocześnie silnym antyoksydantem. Oznacza to, że zwalcza wolne rodniki, wpływające na przedwczesne starzenie się skóry. Jest też substancją, która potrafi chronić przed zanieczyszczeniami, pochodzącymi z zewnątrz, dlatego świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, ale nie tylko - każdej, która musi zmagać się z działaniem takich czynników. Trehaloza to składnik lekki, który nie zapycha skóry. Jej zdolność wiązania wody sprawia, że doskonale utrzymuje nawodnienie. Co ciekawe, trehaloza ma naturalne właściwości konserwujące.

Czytaj więcej