Z KODEM: DOLL do zakupów od 160 PLN: 🎁 Naturalna baza pod makijaż warta 33,99 ZA 1. gr😱 ⏰ Koniec za: ZOBACZ

🌟 Odkryj letni blask ⏰ Rabat do -40% ➤ Sprawdź

Koszyk

Odżywki do włosów

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Odżywka jest jednym z podstawowych sposobów pielęgnacji włosów. Jej skuteczność wynika z odpowiednio dobranego, bogatego składu, który wpływa na nie kondycjonująco. Każda odżywka do włosów jest przeznaczona dla określonego ich rodzaju. Dlatego przed jej wyborem warto dobrze przyjrzeć się swoim włosom – tak, aby zastosować najbardziej odpowiednią.

Zalety stosowania odżywki na włosy

Włosy są codziennie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Powodują one ich przesuszanie. Wpływ na ich kondycję ma także farbowanie, używanie kosmetyków do układania włosów, częste stylizowanie oraz inne zabiegi. Wszystko to sprawia, że tracą one swoje naturalne nawilżenie, a ich łuski się rozchylają i są jeszcze bardziej wrażliwe na działanie wspomnianych czynników. Odżywka do włosów przeciwdziała tym niekorzystnym zmianom. Dostarcza im składników nawilżających oraz odżywczych, które pozytywnie wpływają strukturę włosa, co prowadzi do poprawy ich kondycji i wyglądu.

Odżywki do włosów – jak ich używać?

Warto wiedzieć, że odżywka jest przeznaczona wyłącznie do włosów, a nie do skóry głowy. Do jej pielęgnacji używa się peelingów i wcierek. Odżywkę warto stosować przy każdym myciu. Na umyte szamponem, lekko wilgotne włosy lub osuszone ręcznikiem włosy, należy nałożyć odżywkę, wmasowując ją na całej ich długości, z pominięciem skóry. Można pozostawić ją na kilka minut, a następnie dokładnie spłukać. Choć istnieją odżywki do włosów bez spłukiwania, większość należy usunąć – tak, aby nie prowadzić do ich obciążenia. Właśnie takie kosmetyki tworzymy w BIELENDA. Odżywka może być nakładana także metodą OMO — chroniącą włosy przed nadmiernym wpływem substancji intensywnie działających w szamponach. Polega ona na nałożeniu preparatu na wilgotne włosy, a następnie umyciu ich szamponem oraz ponowną aplikację odżywki i jej spłukanie. Pielęgnacja włosów w ten sposób chroni je i ma działanie wzmacniające strukturę włosów.

Czytaj więcej