Przesuszenie skóry negatywnie odbija się na jej wyglądzie. Krótkotrwałe powoduje, iż skóra staje się matowa, szorstka, zaczyna się łuszczyć, a w dłuższej konsekwencji czasowej, prowadzi ono do szybszego starzenia się naszego największego organu, utraty jego jędrności, powstawania zmarszczek.

Aby tak się nie stało należy zadbać o odpowiednie nawilżenie i nawodnienie skóry. Należy jednak zaznaczyć, że są to dwa różne procesy. Pierwszy to działanie ograniczające lub spowalniające TEWL (przeznaskórkową utratę wody), drugi prowadzi do uzupełniania wilgoci we wnętrzu skóry. Istotne jest aby kosmetyki, po które sięgamy, miały wpływ na oba te procesy.

Bielenda Skinclinic Serum nawadniająco-kojące z kwasem hialuronowym, trehalozą i tripeptydem miedziowym.

Kwas hialuronowy w kosmetyce od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. I bardzo dobrze gdyż posiada on silną zdolność do przyciągania wody i wiązania jej w głębszych warstwach skóry czyli nawodnienia skóry. W przypadku kwasu hialuronowego ważniejsze od jego obecności w składzie produktu, jest jego realne stężenie oraz wielkość użytej cząsteczki.

Tu przechodzimy do jednego z największych atutów tego serum: cząsteczki kwasu hialuronowego o o masie 10kDa (1kDa to 0,0000000000000000000016 grama). To prawdziwe maleństwo, które ma realną szansę, aby dotrzeć w głąb skóry. Ponadto „koktajl” składników aktywnych zastosowanych w tym serum, nie tylko nawilżają i nawadniają skórę, ale mają również wpływ na jej poziom komfortu, ukojenia i elastyczności (trehaloza i peptyd miedziowy). Przyjemna, lekko żelowa konsystencja, delikatny, ładny zapach oraz niska cena jak na tak ciekawe składniki aktywne powodują, że po to serum powinien sięgnąć każdy, bez względu na wiek, rodzaj skóry i płeć ;)

Duet Bielenda Professional SupremeLab Hyalu Minerals: Nawadniająco-tonizująca esencja w mgiełce oraz Wygładzające hydro-serum z Kwasem Hialuronowym 2%

Oba produkty to ogrom fantastycznych składników aktywnych, które zadbają zarówno o nawilżenie, jak i nawodnienia skóry. Można stosować je niezależnie, ale w duecie ich moc rośnie;) Atomizer rozpyla esencję w postaci delikatnej mgiełki, która cudownie osiada na skórze i na tak delikatnie zroszoną skórę wkracza ono: serum, lekkie, bezbarwne, żelowe, zawierające kwas hialuronowy o "turboniewiarygodnie" małej cząsteczce bo o masie 2-10kDa! To maleństwo jest w stanie szybko i skutecznie dotrzeć w głębsze warstwy skóry i poprawić również jej elastyczność, sprężystość a także zmobilizować ją do regeneracji.

Maska zaskakuje swoimi właściwościami gdyż jednocześnie wygładza oraz delikatnie złuszcza!

W jej składzie znajdziemy m.in.: - trzy formy kwasu hialuronowego, również tą najmniejszą, - minerały morskie, - fermenty, w tym Bacillus Ferment, który tak jak i Ekstrakt z Papai odpowiada za złuszczanie, - trehalozę i betainę.

Kosmetyk ma kremowo-żelową postać i prawie nie posiada zapachu. Maseczka jest bardzo przyjemna w aplikacji, a skóra po kilkunastu minutach wygląda przepięknie i jest miła w dotyku.

Maskę można stosować również jako produkt całonocny. Ogromnym jej atutem przy takim zastosowaniu, jest fakt, że nie pozostawia na skórze lepkiej warstwy.

Bielenda Professional SupremeLab Ultranawilżający krem do twarzy na bazie ciekłokrystalicznej

Ten krem to fantastyczny „nawilżacz” dla skóry, lekki w konsystencji i bardzo przyjemny w aplikacji. W swoim bogatym składzie zawiera m.in.:

  • DUO AQUA-PORINE który, wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry oraz przywraca jej optymalny poziom nawilżenia,
  • ceramidy – ich brak powoduje, że skóra staje się podatna na podrażnienia, odwodnienie i staje się mniej elastyczna,
  • fitosterole, związki, które wzmacniają barierę naskórkową oraz wpływają na proces regeneracji skóry,
  • betainę oraz trehalozę, substancje o świetnych właściwościach nawilżających. Krem natychmiast niweluje uczucie ściągnięcia skóry, a uzyskany efekt utrzymuje się przez wiele godzin i mimo upływu czasu, skóra nadal wygląda bardzo dobrze, a pod palcami czuć, że jest dobrze nawilżona. Krem świetnie sprawdza się jako baza pod makijaż, szczególnie pod podkłady, które lubią przesuszać skórę.

Bielenda Professional SupremeLab Liftingująca maseczka do twarzy z kwasem hialuronowym

Ta maska to jeden z trzech kosmetyków, od których wiele lat temu zaczęła się moja „miłość” do kosmetyków Bielenda Professional. Lata mijają, oferta Supremelab poszerzyła się znacząco, a ja nadal zawsze mam ją „pod ręką”.

Producent zaleca pozostawienie grubej warstwy kosmetyku na twarzy, do czasu, aż produkt całkowicie się wchłonie. Ponieważ notorycznie zapominam o maseczkach w ciągu dnia, a wieczorem jestem zbyt zmęczona aby czekać te kilka minut, maseczkę pozostawiam na twarzy na całą noc. To co widzę rano w lustrze upewnia mnie, że jest to bardzo dobra decyzja. Efekty widać gołym okiem, a skóra w dotyku jest mięciutka i elastyczna.

Dzięki zastosowaniu autorskiej Technologii Hydra-Hyal² maska zapewnia długotrwałe nawilżenie na wszystkich poziomach skóry, korektę drobnych zmarszczek oraz poprawę wolumetrii twarzy.

Masz pytania?
Skontaktuj się z autorem.
Monika @monika.skov

Pasjonatka pielęgnacji