Nie śpisz? 🌙 = Zyskujesz do -50% 💸 ⏰ Do końca : ODBIERAM MÓJ RABAT

Koszyk

Kosmetyki do demakijażu

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Skóra twarzy narażona jest na wiele zanieczyszczeń, zarówno tych pochodzących z czynników zewnętrznych, jak i wynikających z wydzielania sebum czy pocenia się. Jej dobre oczyszczenie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania, a demakijaż jest podstawą pielęgnacji.

Czym jest dwuetapowe oczyszczanie twarzy?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy inspirowane jest azjatyckimi rytuałami piękna, kładącymi nacisk na pielęgnację skóry. Do demakijażu używa się jednego z dwóch kosmetyków. Chodzi o płyny micelarne oraz oleje i olejki do demakijażu. Sprawdzą się tu również mleczka do demakijażu, ale także galaretki  i żele. Niektóre z tych kosmetyków nadają się również do demakijażu oczu. Do usuwania zanieczyszczeń z tych okolic, warto wybrać oleje i olejki do demakijażu, które delikatnie i jednocześnie efektywnie poradzą sobie z usunięciem makijażu z oczu.

W kolejnym kroku mycie twarzy powinno być uzupełnione kosmetykami takim jak żele do mycia twarzy, pianki czy emulsje. Są to kosmetyki przeznaczone do użycia z dodatkiem wody, oczyszczające skórę z pozostałych zanieczyszczeń. Po osuszeniu jest ona przygotowana na dalsze zabiegi pielęgnacyjne lub na nałożenie makijażu. Warto pamiętać, że takie dwuetapowe oczyszczanie twarzy powinno się wykonywać raz dziennie – wieczorem, szczególnie w dni, kiedy nałożony był makijaż lub krem z wysokim filtrem SPF.

Czytaj więcej