Luksusowa pielęgnacja | Rabaty do -50% na ➤ Diamentową pielęgnację 💎➤

Znajdź swój ulubiony SPF 🌟 Rabaty do -40% ➤ Sprawdź

Koszyk

Włosy

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Pielęgnacja włosów to klucz do ich pięknego wyglądu. Szampon, maska i odżywka muszą być jednak odpowiednio dobrane i regularnie stosowane. Ich wpływ na kondycję włosów i skóry głowy jest kluczowy. Sprawdź, jakie kosmetyki wybrać, aby włosy były lśniące i pełne zdrowej objętości. Wybierz najlepsze kosmetyki do codziennej pielęgnacji i spraw, by Twoje włosy były piękne!

PEH – klucz do zrównoważonej pielęgnacji włosów

Wiele kobiet ma dylemat związany z pielęgnacją włosów. Tymczasem sposobem na jej właściwe przeprowadzenie jest dostarczanie im odpowiedniej ilości składników z trzech grup – protein, emolientów i humektantów. Proteiny (jedwab, kolagen, elastyna) to cegiełki odbudowujące strukturę włosa. Emolienty (oleje, woski, lanolina) chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, jednocześnie utrzymując naturalne nawilżenie włosów. Humektanty (pantenol, aloes, kwas hialuronowy) intensywnie nawilżają, zapewniając im odpowiednie nawodnienie, niezbędne do zachowania ich dobrej kondycji. Właściwy balans pomiędzy tymi składnikami zapewni efekt błyszczących włosów, pełnych objętości, zdrowia i pięknego wyglądu. Zmniejszy też ich wypadanie.

Jak dobrać odpowiedni szampon do włosów?

Wegańskie szampony do włosów BIELENDA są bardzo różnorodne – tak, aby zaspokajać określone potrzeby włosów. Specjalnie skomponowane formuły do włosów delikatnych, przetłuszczających się, czy farbowanych, zapewniają im właściwy poziom oczyszczenia oraz odpowiednie składniki odżywiające i nawilżające. Szampon powinien więc nie tylko oczyszczać włosy i skórę głowy, ale działać multifunkcyjnie – pielęgnując już na etapie oczyszczania. Warto sięgać po szampony przeznaczone do określonego rodzaju włosów, o dobrym składzie. Myjąc włosy, trzeba skupić się przede wszystkim na skórze głowy, gdyż to ona wymaga najintensywniejszego oczyszczania. Do mycia włosów wystarcza piana spływająca po nich w czasie spłukiwania.

Naturalne kosmetyki nie tylko oczyszczają, ale także sprawiają, że włosy są doskonale nawilżone i odżywione. Obecne w odżywkach i maskach emolienty chronią je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Preparaty te wspomagają ich pielęgnację i są kosmetykami całościowo wpływającymi na kondycję włosów.

Czytaj więcej