Kiedy warto wykonać peeling skóry głowy?
Peeling do skóry głowy warto włączyć na stałe do zabiegów pielęgnacyjnych. Bez względu na to, czy Twoim problemem jest wypadanie włosów, ich przetłuszczanie się czy słaba kondycja, wykonywanie peelingu skóry głowy regularnie, z pewnością przyczyni się do poprawy ich kondycji. Co istotne, warto stosować peeling do skóry głowy systematyczne, by na bieżąco usuwać martwy naskórek i chronić się przed wypadaniem włosów, zapewniając ich piękny wygląd.
Jaki peeling skóry głowy wybrać?
Peeling do skóry głowy może być mechaniczny lub enzymatyczny. Peeling mechaniczny oparty jest na działaniu ścierniwa. Drobinki ścierające podczas masażu, usuwają martwy naskórek. Masaż głowy pobudza mikrokrążenie i stymuluje wzrost włosów. Minusem tego typu peelingów jest konieczność dokładnego ich wypłukania, co może być problematyczne w przypadku długich włosów a także możliwość mechanicznego uszkodzenia włosa i podrażnienia skóry głowy przez drobinki peelingujące.
Peeling enzymatyczny do pielęgnacji skóry głowy działa podobnie, ale nie ściera martwego naskórka, tylko go rozpuszcza. Taki oczyszczający peeling jest bardziej precyzyjny i łatwiejszy do usunięcia po wykonanym zabiegu.
Wybierając peeling do skóry głowy, zwróć uwagę nie tylko na jego rodzaj, ale także na dodatkowy wpływ składników aktywnych, jakie zawiera w swoim składzie, by jeszcze skuteczniej dopasować go do swoich potrzeb.
Efekty działania peelingu do skóry głowy
Po przeprowadzeniu peelingu na skórze głowy, zostaje ona odblokowana, dzięki czemu wszystkie składniki, jakie dostarczysz jej wraz z wcierkami, olejami czy innymi kosmetykami do pielęgnacji, będą mogły skuteczniej na nią oddziaływać. Dzięki temu możesz liczyć na szybszy wzrost włosów i zmniejszenie ryzyka ich wypadania. Warto też pamiętać, że najlepsze peelingi zawierają dodatkowe składniki kondycjonujące nawilżające skórę, dzięki czemu już w czasie zabiegu odczuwa ona korzyści związane z poprawą jej funkcjonowania.
Jak wykonać peeling na skórze głowy?
Wbrew pozorom przeprowadzenie peelingu skalpu jest bardzo proste. Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to dokładne oczyszczenie skóry. Jeśli wykorzystujesz peeling enzymatyczny, pozostaw preparat na kilka minut, by rozpuścił martwy naskórek. Najpierw nakłada się kosmetyk na suchą skórę głowy, a dopiero potem stosuje się szampon. Po zabiegu wystarczy dokładnie spłukać całość.
Oczyszczający peeling do skóry głowy to sposób na poprawę kondycji skóry, odpowiedzialnej za mocne i piękne włosy. Zadbaj o nią i spraw, by nowo wyrastające włosy były mocne i lśniące.