HYALU MINERALS

Hyalu Minerals to linia o formułach lekkich jak kropelki wody i wypełniona mocą składników aktywnych, która zapewnia głębokie nawodnienie, nawilżenie oraz wzmacnia, ujędrnia i wygładza skórę. Seria świetnie sprawdzi się jako lekka pielęgnacja na lato, którą możesz stosować także pod makijaż. W szczególności polecamy ją do cer odwodnionych, mieszanych, osłabionych, szarych i zmęczonych, a także problematycznych.

Jednym z głównych składników aktywnych linii Hyalu Minerals są aż trzy rodzaje kwasu hialuronowego o różnych masach cząsteczkowych (kDa). Co dokładnie daje takie połączenie i czym różnią się poszczególne rodzaje kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy o najmniejszej cząsteczce 2-10 kDa

ma najlepsze zdolności penetracji przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu szybko i skutecznie zwiększa poziom nawilżenia w głębszych warstwach skóry. Poprawia także elastyczność i sprężystość, rewitalizuje i wspiera procesy regeneracji. Ma także działanie przeciwzmarszczkowe.


Kwas hialuronowy o cząsteczce średniej wielkości 50-100 kDa

ma właściwości przeciwzmarszczkowe, nawilżające. Działa bardziej powierzchniowo.


Kwas hialuronowy o największej cząsteczce 1000-1500 kDa

nawilża, tworzy przepuszczalny, ochronny hydrofilm, zabezpieczając przed utratą wilgoci. Poprawia także teksturę skóry, wygładza zmarszczki i drobne linie.


Wszystkie produkty Supremelab Hyalu Minerals