Luksusowa pielęgnacja | Rabaty do -50% na ➤ Diamentową pielęgnację 💎➤

Znajdź swój ulubiony SPF 🌟 Rabaty do -40% ➤ Sprawdź

Koszyk

cytryn

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Cytryn

Cytryn to kamień optymizmu, stabilności i bezpieczeństwa. Jest kamieniem półszlachetnym, który jest kruchy, a jednocześnie bardzo efektowny. Jego działanie wykorzystuje się w medycynie alternatywnej, ale znalazł on zastosowanie także w linii kosmetyków Bielenda Crystal Glow, inspirowanych niezwykłymi minerałami. Wraz ze składnikami pochodzenia naturalnego tworzy niezwykle skuteczny kosmetyk detoksykujący i odświeżający, zapewniając piękny naturalny blask skórze.

Czym jest cytryn?

Cytryn jest kamieniem półszlachetnym, stosunkowo mało znanym i dość rzadko występującym. Należy do grupy kwarców. Jest szklisty i kruchy. Uważany jest za kamień miękki. Wykorzystuje się go do produkcji biżuterii. Cytryn w naturze rzadko jest żółty. Chcąc osiągnąć taki nieczęsty efekt i uzyskać spodziewany kolor, czasem stosuje się wygrzewanie ametystu albo kwarcu dymnego. Przy wyprażaniu cytrynu uzyskuje się czerwonawy, nieco bursztynowy kolor. Naturalny cytryn ma matową powierzchnię, jednak wystarczy go odpowiednio wypolerować, by uzyskać przejrzystość i niezwykły wygląd kamienia. Jego nazwa pochodzi od starofrancuskiego słowa "citrin", oznaczającego kolor żółty. Może też pochodzić od łacińskiego słowa "citrus", oznaczającego drzewo cytrusowe.

Skąd pochodzi cytryn?

Cytryn jest składnikiem pegmatytów, a więc skał magmowych, ale także utworów hydrotermalnych. Występuje w żyłach typu alpejskiego. A gdzie konkretnie można znaleźć cytryn i skąd się go pozyskuje? Najlepsze i największe kryształy pochodzą z Brazylii z Campo Belo, Sete Lagoas i Minas Gerais. Pozyskuje się je także na Uralu czy w Stanach Zjednoczonych. Gorszej jakości minerały, które rzadko stosuje się w jubilerstwie, występują w Hiszpanii, we Włoszech, Francji czy Wielkiej Brytanii, a także na Kazachstanie. Co ciekawe, cytryn występuje także w Polsce, a dokładnie w okolicy Jeleniej Góry i Nowej Rudy, a więc w Sudetach. Jest jednym z wielu cennych minerałów, które występują w naszym kraju, którym przypisuje się właściwości ezoteryczne.

Symbolika cytrynu

Jak wielu kamieniom, także cytrynowi przypisuje się właściwości ezoteryczne i niekonwencjonalne działanie. Ten kamień szlachetny uważany jest za minerał przynoszący optymizm i energię do działania. Cytryn ma zapewniać pewność siebie i prowadzić do sukcesu, zwłaszcza w życiu zawodowym. To kamień biznesu i powodzenia na polu zawodowym. Uważany jest za ten, który pomaga osiągać sukcesy i budować pozycję lidera. Cytryn różni się od innych kamieni szlachetnych tym, że jego ezoteryczne działanie nie jest skupione na sukcesach osobistych czy uczuciowych, ale właśnie na polu zawodowo-finansowym.

Kamień cytryn i jego właściwości

Warto wiedzieć, że w medycynie alternatywnej kamień ten uważany jest za leczniczy. Wspomaga powrót do zdrowia poprzez wsparcie różnych układów i narządów. Zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej wierzą, że pomaga on w leczeniu chorób serca czy wspomaga wydzielanie insuliny, dlatego bywa nazywany kamieniem antycukrzycowym. Wspiera i reguluje też pracę takich ważnych organów, jak trzustka i wątroba. Cytryn w medycynie alternatywnej jest stosowany jako kamień wspierający leczenie duszy. Sprawdza się u osób borykających się z depresją, lękiem czy brakiem poczucia własnej wartości. Jego właściwości i zastosowanie jest więc dość szerokie. To kamień szlachetny ceniony w medycynie niekonwencjonalnej.

Naturalny cytryn jako kamień jubilerski

Cytryn to niezwykły kamień - znacznie rzadziej występujący niż inne popularne kamienie szlachetne. Jego nietuzinkowy wygląd sprawia, że to doskonały kamień dla osób pragnących się wyróżnić. Idealny dla indywidualistów. Jego piękny kolor przyciąga uwagę. Warto jednak pamiętać, że cytryny to kamienie dość kruche. Łatwo je uszkodzić i porysować, dlatego należy je odpowiednio przechowywać, unikając kontaktu z inną biżuterią, która może je uszkodzić.

Cytryn w kosmetykach Bielenda

Co ciekawe, cytryn znalazł swoje zastosowanie także w kosmetykach. Wszystko za sprawą linii produktów Bielenda Crystal Glow, w której wykorzystano moc minerałów, które wraz z cennymi składnikami aktywnymi wpływają na skórę. Cytryn występuje w maseczce przeznaczonej do rozświetlenia, odświeżenia i detoksykacji skóry. Jako kamień o dobrej energii wspiera działanie pozostałych składników produktu, wśród których znajdziesz między innymi ekstrakt z kwiatu pomarańczy, działający na skórę antyoksydacyjnie. Zwalcza wolne rodniki, przeciwdziałając przedwczesnemu starzeniu się skóry. To także kosmetyk energetyzujący skórę i przyspieszający jej efektywną regenerację.
Cała seria maseczek Crystal Glow, ispirowana kamieniami szlachetnymi, zawiera takie minerały, jak:

  • czarny onyks - w maseczce detoksykującej z efektem shimmer;
  • jadeit - w maseczce wygładzająco-nawilżającej;
  • rubin - w maseczce odżywiająco-rozświetlającej;
  • różowy kwarc - w maseczce primerze o działaniu nawilżająco-rozświetlającym;
  • ametyst - w kryształowym peelingu gruboziarnistym.

Cytryn oraz inne kamienie szlachetne to minerały, które mogą wpływać korzystnie nie tylko na skórę, ale także na całe ciało - poprawiać nastrój i samopoczucie. Wypróbuj moc cytrynu w maseczce Bielenda i przekonaj się, czy to kamień dla Ciebie!