🛟🫡 AHOY Kapitanie! Kurs na Super Rabaty! 🌊 do -40% ➤ Płynę po Mój Rabat!

Koszyk

Koenzym Q10

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Koenzym Q10 w kosmetykach

Koenzym Q10 w kosmetykach nazywany jest eliksirem młodości. Jego dobroczynne działanie na skórę sprawia, że chętnie wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków przeciwstarzeniowych, hamujących powstawanie zmarszczek i opóźniających procesy starzenia się skóry. Koenzym Q10 chroni przed działaniem wolnych rodników i świetnie sprawdza się w preparatach kosmetycznych do cery dojrzałej.

Czym jest koenzym Q10 i jakie ma działanie?

Koenzym Q10 to składnik odkryty stosunkowo niedawno, bo w drugiej połowie XX wieku. To enzym, znajdujący się w narządach wielu zwierząt. I choć początkowo rzeczywiście pozyskiwano go wyłącznie z tego źródła, dziś koenzym q10 może być także wegański, pozyskany z drożdży czy bakterii. Jego korzystne działanie na skórę opiera się na wpływaniu na efektywne przeprowadzanie przemian energetycznych w komórkach. Sprawdza się w pielęgnacji skóry, wspomagając i pobudzając jej naturalne procesy odnowy. Właściwości fizyko-chemiczne koenzymu q10 sprawiają, że może być on z powodzeniem umieszczany w recepturach kosmetyków o wielu różnych formulacjach. Jest to substancja dobrze wchłanialna przez skórę, bezpieczna i świetnie tolerowana przez organizm. Znana jest jako eliksir młodości, chroniący przed przedwczesnym starzeniem.

Dla kogo są kosmetyki z koenzymem Q10?

Właściwości antyoksydacyjne, wygładzające i odmładzające koenzymu Q10 w kosmetykach sprawiają, że jest to doskonały składnik, wykorzystywany przede wszystkim w kosmetykach anti-aging. Jego zastosowanie w pielęgnacji cery dojrzałej sprawia, że naturalny proces starzenia się skóry jest opóźniany. Dzięki temu pozostaje ona dłużej napięta, pełna jędrności, elastyczności i młodzieńczej świeżości. Kosmetyki takie warto stosować w wieku dojrzałym, wspierając skórę i przywracając jej równowagę, jednak działanie koenzymu Q10 świetnie sprawdza się także w przypadku młodszej skóry. Już po 25 roku życia procesy odnowy zwalniają. Obecność koenzymu Q10 w pielęgnacji sprawia, że niechciane zmiany będą zachodzić wolniej.

Czytaj więcej