🛟🫡 AHOY Kapitanie! Kurs na Super Rabaty! 🌊 do -40% ➤ Płynę po Mój Rabat!

Koszyk

Olej z trawy cytrynowej

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Olejek z trawy cytrynowej

Olejek z trawy cytrynowej, znany również jako olejek lemongrasowy, to naturalny składnik, stosowany w medycynie od wieków w Ameryce Południowej i Azji. Dziś jego właściwości pielęgnacyjne są chętnie stosowane w kosmetykach. Olejek z trawy cytrynowej sprawdza się w dbałości o cerę, ale warto wiedzieć, że to także olejek eteryczny o właściwościach relaksacyjnych i zmniejszających stres.

Jak działa olejek z trawy cytrynowej w kosmetykach?

Olejek trawy cytrynowej to naturalny olejek pozyskiwany z liści palczatki cytrynowej lub wełnistej. Jest to składnik bogaty w substancje odżywcze, takie, jak witaminy A, C oraz z grupy B. Przyczyniają się one do poprawy kondycji skóry, poprzez wspieranie jej naturalnych procesów odnowy i regeneracji. To także bogate źródło składników mineralnych, wspomagających dobry wygląd skóry. Olejek z trawy cytrynowej działa antyoksydacyjnie, opóźniając naturalne procesy starzenia się skóry i zapewniając jej młodzieńczy, świeży wygląd na dłużej. Olejek ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, chroniąc skórę przed infekcjami. Reguluje pracę gruczołów łojowych i zwęża pory. Jego właściwości sprawiają, że wzmacnia cebulki włosów, przyczyniając się do zmniejszenia ich wypadania, a także wzmocnienia nowych.

Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z olejkiem z trawy cytrynowej?

Olejek z trawy cytrynowej może być wykorzystywany jako samodzielny kosmetyk, ale jest również stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry. Jego właściwości sprawiają, że świetnie sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej i mieszanej oraz dotkniętej trądzikiem. Zastosowanie olejku lemongrasowego przy skórze tego typu pomaga ograniczyć nadprodukcję sebum i znormalizować skórę, przywracając jej równowagę. Działa kojąco i łagodząco, a także antybakteryjnie, co jest szczególnie istotne dla pielęgnacji skóry trądzikowej. Zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów i przyczynia się do procesu oczyszczania i zwężania porów. Zapewnia skórze normalizację i większy komfort funkcjonowania. Bogactwo witamin dodatkowo sprzyja jej regeneracji i naturalnej odbudowie. Warto pamiętać, że olejku z trawy cytrynowej nie należy stosować bezpośrednio na skórę. Warto sięgać po kosmetyki z jego zawartością, które mają bezpieczne stężenia.

Czytaj więcej