Akcja tonizacja! -20% na produkty z kategorii Sprawdź

Toniki matujące

Toniki matujące przeznaczone są do cery tłustej, mieszanej, z niedoskonałościami. Już na etapie przywracania balansu skórze, kontrolują wydzielanie sebum. Zmniejszają ryzyko powstawania zaskórników i niwelują – wraz z innymi kosmetykami – trądzik. 

Jak działa tonik matujący?

Tonik jest produktem, którego głównym zadaniem jest przywrócenie właściwego balansu skórze. Zapewnia on właściwe pH po zabiegach oczyszczających. Tonik warto dopasować do potrzeb skóry, gdyż oprócz swoich głównych właściwości, może działać on także matująco. Toniki matujące wspierają zachowanie lub przywrócenie równowagi w wytwarzaniu sebum. Mają właściwości przeciwtrądzikowe, przeciwdziałają niedoskonałościom, oczyszczają i zwężają pory. Ich działanie wspiera także uczucie oczyszczenia i orzeźwienia skóry. Toniki o działaniu matującym, zawierają także często składniki rozjaśniające, poprawiające wygląd skóry.

Jakie składniki znajdują się w tonikach matujących i przeciwtrądzikowych?

Najlepszy tonik do twarzy o działaniu matującym zawiera składniki całościowo oddziałujące na skórę. Niektóre z nich wzbogacone są kwasami AHA, które mają działanie złuszczające, rozjaśniające i wygładzające. Tak działa kwas migdałowy, wykorzystywany w tonikach Bielenda Professional. Ma on działanie przeciwtrądzikowe, gdyż odblokowuje skórę przy każdym zastosowaniu, usuwając martwy naskórek, stanowiący blokadę ograniczającą wpływ odżywczych substancji, dostarczanych w kremach czy serum. Taki martwy naskórek nie pozwala również na prawidłowe wydzielanie sebum, dlatego działanie kwasów AHA jest tak pożądane dla skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej. Toniki matujące są uzupełnieniem skutecznej pielęgnacji. Oprócz kwasów kosmetyki te zawierają także takie składniki, jak D-pantenol czy niacynamid, które mają działanie kojące i łagodzące, co także sprzyja pielęgnacji twarzy.

Czytaj więcej