Koszyk

Laktoferyna

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Laktoferyna w kosmetykach

Laktoferyna to naturalne białko, występujące w organizmie, które ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz działanie wzmacniające wspomaga funkcjonowanie płaszcza lipidowego, ale nie tylko. To składnik, który działa antyoksydacyjne. Pomaga w zwalczaniu stanów zapalnych skóry. Działa łagodząco i kojąco. Zobacz, co jeszcze może zrobić laktoferyna dla Twojej skóry!

Czym jest laktoferyna?

Laktoferyna to białko, które znajduje się zarówno w mleku kobiecym, jak i mleku krowim oraz innych płynach ustrojowych. Głównym zadaniem laktoferyny w organizmie jest transport żelaza, jednak okazuje się, że laktoferyna ma właściwości, które doskonale wpływają na kondycję skóry, wspierając jej funkcjonowanie na niektórych poziomach. Z tego powodu jest ona coraz częściej wykorzystywana w kosmetykach, przyczyniając się do poprawy wyglądu oraz funkcjonowania skóry. Właściwości laktoferyny zapewniają skórze ochronę przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Jakie właściwości w kosmetyce ma laktoferyna?

Laktoferyna w kosmetyce ma przede wszystkim właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Jej działanie łagodzi stany zapalne skóry. Ma także działanie prebiotyczne, wzmacniając odporność skóry. Chroni ją przed zaburzeniem naturalnego balansu i niekorzystnym wpływem otoczenia. Jej działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne jest idealne dla skór wrażliwych i reaktywnych. Zmniejszając ryzyko wystąpienia podrażnienia, wspiera prawidłowe funkcjonowanie skóry i jej naturalne procesy regeneracyjne. W kosmetykach laktoferyna występuje wraz z innymi składnikami, które doskonale się razem komponują, jak ceramidy, które uzupełniają ubytki w skórze. Świetnie także współgra z aminokwasami, które wspierają naturalną odnowę skóry, chronią przed czynnikami zewnętrznymi i wpływają na nawilżenie naskórka.

Kiedy warto sięgnąć po kosmetyki z laktoferyną?

Laktoferyna to składnik, który sprawdza się w pielęgnacji przede wszystkim cer wrażliwych, podatnych na uszkodzenia i reaktywnych. Wzmacnia je i chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Jest też doskonałym składnikiem w pielęgnacji cery trądzikowej. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Działanie laktoferyny warto wykorzystać w leczeniu takich zmian, jak łuszczyca. W kosmetykach wykorzystuje się jej właściwości przeciwutleniające. Zwalcza ona wolne rodniki, ograniczając ryzyko przedwczesnego starzenia się skóry i związanych z tych konsekwencji w postaci wiotkości, zmarszczek i całościowego pogorszenia jej wyglądu. W kosmetykach laktoferynę stosuje się wraz z innymi składnikami wspierającymi kondycję skóry, wspomagając zachowanie jej ochrony i naturalnych właściwości regeneracyjnych.

Czytaj więcej