Tak jak i w modzie, w przypadku kosmetyków również możemy wskazać pewne klasyki, nieprzemijające trendy - składniki, które zawsze będą pożądane, jak witamina C, kwasy, retinoidy… Jednak przemysł kosmetyczny nie stoi w miejscu i co rusz pojawiają się nowe substancje, którymi warto się zainteresować.

Klasyka vs nowoczesność w kosmetyce

Składniki znane i doceniane od wielu lat zawdzięczają swoją renomę i niesłabnącą popularność skuteczności – w odpowiednich formułach spełniają obietnice i pomagają nam się mierzyć z problemami skórnymi. Witamina C, kwasy AHA, BHA i PHA, retinoidy, peptydy, ceramidy, kwas hialuronowy czy niacynamid na stałe zagościły na drogeryjnych i łazienkowych półkach jako główne substancje czynne kosmetyków stosowanych z przyjemnością na co dzień. Rynek kosmetyczny nie stoi jednak w miejscu i co rusz pojawiają się nowe składniki lub też bardziej nowoczesne formy tych klasycznych. Wiele z nich jest zdecydowanie godnych zainteresowania i polecenia. I to właśnie na takich składnikach oparte zostały trzy nowości marki Supremelab – kremy, w których zastosowaliśmy zaawansowane substancje czynne. Jakie to substancje i jak działają?

Czynniki wzrostu – skuteczny składnik przeciwzmarszczkowy

Czynniki wzrostu to zaawansowane składniki silnie stymulujące rewitalizację skóry dojrzałej. Pobudzają odnowę, działają regenerująco i przeciwzmarszczkowo. W Kremie dermostymulującym połączyliśmy różnego rodzaju czynniki wzrostu, co pozwala na osiągnięcie silniejszego i skuteczniejszego działania.

 

Rodzaje czynnikiów wzrostu użyte w kremie Supremelab to:

 • EGF– naskórkowy czynnik wzrostu, którego ilość z wiekiem zmniejsza się w skórze, ma działanie stymulujące (stymuluje produkcję kolagenu), pobudza regenerację.
 • FGF(dwa rodzaje, acidic FGF i basic FGF) – czynnik wzrostu fibroblastów, ma działanie przeciwzmarszczkowe, wpływa na elastyczność, regenerację.
 • IGF-1 – ma działanie przeciwzmarszczkowe.
 • VEGF – naczyniowo-śródbłonkowy czynnik wzrostu, wpływa na pobudzenie mikrokrążenia.
Bestseller

Krem dermostymulujący z Fito-kolagenem i Czynnikami Wzrostu

Supremelab

STIMULATE

69,99 zł 99,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 50,00 zł

Polinukleotydy – silna rewitalizacja prosto z gabinetów medycyny estetycznej

Polinukleotydy to fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Są składnikami znanymi do tej pory przede wszystkim z zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetologicznych. Stosowane są i doceniane w gabinetach jako skuteczne stymulatory tkankowe, aktywnie rewitalizujące skórę dojrzałą i wpływające na poprawę jej elastyczności, kolorytu i ogólnej kondycji oraz zmniejszenie oznak starzenia.

Stosowane w kosmetykach:

 • zapewniają biorewitalizację skóry,
 • stymulują,
 • wpływają na poprawę jej jędrności, elastyczności
 • pomagają uzyskać zdrowy wygląd,
 • zwiększają nawilżenie,
 • mają także działanie antyoksydacyjne, wspierają procesy regeneracji.

W Kremie dermorewitalizującym polinukleotydy połączyliśmy z Peptydem Miedzi oraz Ultrastabilną Witaminą C, aby zmaksymalizować potencjał biorewitalizacji i energetyzacji. Krem jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, w szczególności dojrzałych, szarych, zmęczonych, z oznakami starzenia.

Bestseller

Krem dermorewitalizujący z Peptydem Miedzi i Polinukleotydami

Supremelab

VITALIZE

69,99 zł 99,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 59,99 zł

Laktoferyna – nowoczesne działanie kojące i efekt prebiotyczny

Laktoferyna to kolejny składnik kojący, regenerujący i wzmacniający skórę, na który warto zwrócić uwagę.

 • Ma działanie prebiotyczne, wspiera zachowanie zdrowego mikrobiomu.
 • Wpływa na odporność skóry.
 • Działa wzmacniająco.
 • Jest składnikiem skutecznie regenerującym, kojącym, polecanym w szczególności skórom wrażliwym i reaktywnym.

 

Laktoferyna to aktywne biologicznie biało białko (należy do grupy glikoprotein) obecne naturalnie w m.in. w płynach ustrojowych, jak łzy czy ślina. Ma niezwykle szerokie działanie – przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, reguluje także mikroflorę jelitową. Te cechy czynią ją niezwykle cennym składnikiem suplementów diety – w tym dla dzieci oraz wspomagająco u osób leczących trądzik. Z suplementów Laktoferyna trafiła do preparatów kosmetycznych, w których sprawdza się doskonale jako składnik mocno regenerujący skórę.

 

W Lipidowym kremie ochronno-odżywczym działanie Laktoferyny zostało uzupełnione takimi składnikami jak Aminokwasy, Ceramidy czy Skwalan.

Bestseller

Lipidowy krem ochronno-odżywczy z Aminokwasami i Laktoferyną

Supremelab

REGENERATE

69,99 zł 99,99 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 59,99 zł
Masz pytania?
Skontaktuj się z autorem.
Agnieszka Leśniak

Brand Manager Supremelab