🔮 Zyskaj aż -55% rabatu na kosmetyk dopasowany do Twojego znaku zodiaku BIORĘ UDZIAŁ

Koszyk

Peelingi mechaniczne

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Peelingi mechaniczne to najczęściej wykorzystywane i najlepiej znane produkty do pozbywania sią martwego naskórka. Wykorzystywane są znacznie częściej niż peelingi enzymatyczne czy chemiczne. Mają szerokie zastosowanie i są bezpieczne dla różnego typu skóry.

Peeling mechaniczny - dla jakiej skóry?

Peeling chemiczny czy kwasowy może być wykorzystywany przez wiele kobiet, ale w przypadku wrażliwej cery może prowadzić do podrażnień. 

Ten typ produktu przeznaczony jest do złuszczania naskórka u osób z cerą suchą, mieszaną, tłustą, a nawet trądzikową. W zależności od składników, jakie znajdują się w kosmetyku, możesz zastosować go do cery tłustej lub suchej. Pamiętaj jednak, że przy peelingach mechanicznych należy uważać w przypadku posiadania stanów zapalnych na twarzy.

Jeżeli Twój trądzik jest zaogniony, lepiej unikaj tych produktów. Jeżeli chcesz złuszczyć martwy naskórek, wybierz delikatne formy. Jednak w dalszym ciągu peelingi powierzchniowe będą doskonałym sposobem na zapobieganie pojawianiu się niedoskonałości lub dokładne oczyszczenie porów.

Czytaj więcej