Peelingi enzymatyczne
Peelingi enzymatyczne są kosmetykami o intensywnym działaniu, a jednocześnie delikatnym wpływie na skórę. Naturalny peeling enzymatyczny usuwa martwy naskórek, sprawiając, że skóra staje się gładka, a pory są odblokowane. Przeznaczony jest także dla cery wrażliwej.
Peeling enzymatyczny, mechaniczny i kwasowy - różnice w działaniu
Zanim wybierzesz swój peeling enzymatyczny, warto wiedzieć, czym różni się on od innego rodzaju peelingów. Jednym z najpopularniejszych jest peeling mechaniczny. Działa on na bazie ścierniwa - cukru, kawy czy nasion. Usuwa martwy naskórek skutecznie, ale jednocześnie może działać podrażniająco. Jak działa peeling enzymatyczny? Efekt jego działania jest taki sam - martwy naskórek zostaje usunięty, ale bez podrażniania skóry. Działanie peelingu enzymatycznego polega na rozpuszczeniu martwego naskórka dzięki enzymom roślinnym. W przeciwieństwie do peelingów mechanicznych nie podrażniają one skóry. Podobnie działają peelingi kwasowe. One zamiast drobinek ścierających zawierają kwasy, które rozpuszczają martwe komórki naskórka.
Dla kogo przeznaczone są peelingi enzymatyczne?
Peeling enzymatyczny stosujemy w przypadku każdego typu cery. Jest on wyjątkowo delikatny. Nie powoduje podrażnień, zapewniając delikatne złuszczenie. Sprawdza się zarówno przy cerze naczynkowej, jak i dojrzałej, normalnej, tłustej czy mieszanej. Peelingi enzymatyczne BIELENDA oprócz tego, że mają działanie złuszczające, dodatkowo pielęgnują skórę, zapewniając jej promienny wygląd. Przykładem takiego kosmetyku jest peeling enzymatyczny Skin Restart Sensory Peel, który ma także działanie odświeżające. Ta forma złuszczania jest uniwersalnym sposobem na pozbycie się martwego naskórka, bez względu na rodzaj skóry. Jeśli więc masz wrażliwą skórę, podatną na podrażnienia, wybierz peeling do twarzy o działaniu enzymatycznym.
Jak stosować peeling enzymatyczny?
Mówiąc o peelingu enzymatycznym, warto wspomnieć, że jest to kosmetyk bardzo łatwy w użyciu. Wystarczy nałożyć go na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy i dokładnie rozprowadzić, a następnie odczekać kilka minut - zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Po tym czasie peeling enzymatyczny należy spłukać letnią wodą. Przed aplikacją kolejnych kosmetyków pielęgnacyjnych, należy użyć toniku lub hydrolatu, by przywrócić skórze naturalny balans, a więc właściwe pH. Jak często trzeba wykonywać peeling enzymatyczny? Wystarczy stosować go 1-2 razy w tygodniu. Zbyt częste stosowanie peelingów enzymatycznych nie jest zalecane.
Efekt działania peelingu enzymatycznego
Dlaczego warto stosować peelingi enzymatyczne? Dobry peeling enzymatyczny nie tylko działa złuszczająco, ale także nawilżająco. Poprawia koloryt skóry, uwalnia pory i umożliwia ich oczyszczenie oraz zwężenie. Wygładza skórę i sprawia, że składniki aktywne, które dostarczasz w kolejnych krokach pielęgnacji, mogą wniknąć głębiej i skuteczniej na nią oddziaływać. Samo działanie enzymów jest wyjątkowo subtelne, dlatego możesz stosować peeling enzymatyczny także do cery naczynkowej i wrażliwej. Skóra jest uwolniona od bariery, utrudniającej jej funkcjonowanie. Peeling wpływa także na zmniejszenie wydzielania sebum, powodując, że także skóra tłusta zyskuje lepszy wygląd.
Najlepsze peelingi enzymatyczne
To nie wszystko jedno, jakie peelingi enzymatyczne wybierzesz! W BIELENDA dbamy o to, by ich skład był starannie skomponowany. Peeling delikatnie złuszcza, ale także dba o skórę. Nasze produkty zawierają składniki naturalne. Wśród nich są ekstrakt z papai, ananasa, ale także kwas szikimowy, kwas migdałowy oraz soki i wody owocowe. Wszystko po to, by łączyć działanie eksfoliujące z pielęgnacyjnym dla pięknego wyglądu i optymalnego funkcjonowania skóry.
Gdy już wiesz o peelingach enzymatycznych całkiem sporo, wybierz kosmetyk idealnie dopasowany do potrzeb swojej skóry i ciesz się jej gładkością, rozświetleniem i doskonałą kondycją. Skóra podziękuje Ci pięknym, młodzieńczym, świeżym wyglądem.