Wyrzućcie silne detergenty

Przyczyną przetłuszczania się włosów jest nadprodukcja łoju. Chociaż jego wytwarzanie jest naturalnym procesem, mającym wspierać kondycję skóry i włosów, jego nadmiar powoduje niechciany efekt obciążenia i stwarza wrażenie brudnych włosów, bez objętości. Zaburzenie prawidłowego wydzielania łoju może być spowodowane niewłaściwie dobranym szamponem, który zawiera składniki o działaniu silnie oczyszczającym. Taki mocny detergent może powodować przesuszenie skóry głowy, na co odpowie ona wzmożonym wytwarzaniem łoju – aby przywrócić utraconą równowagę. Jednak każde kolejne mycie powoduje nasilenie problemu, a więc i wzmożone wydzielanie łoju. Jak wyjść z tego zaklętego kręgu? Postawcie na szampony o delikatnym składzie, działające aktywnie, ale nie agresywnie.

Wybierzcie kosmetyki o naturalnym składzie

Przetłuszczające się włosy wymagają przemyślanej pielęgnacji opartej na łagodnie działających kosmetykach oczyszczających, które nie wysuszają skóry głowy, ale ją nawilżają, koją i łagodzą podrażnienia. Z myślą o takiej pielęgnacji stworzyłem linię kosmetyków – HairBoom Rice Rehab. Bazują one na działaniu fermentowanej wody ryżowej, która odżywia, nawilża i balansuje skórę. Są one dodatkowo wzbogacone mocą ekstraktów roślinnych o właściwościach kojących i łagodzących podrażniania. Dzięki delikatnej pielęgnacji HairBoom Rice Rehab nie prowokuje gruczołów łojowych do wzmożonej aktywności, a jedynie skutecznie kondycjonuje skórę i włosy.

Złuszczajcie skórę głowy

Dbając o włosy, warto pamiętać, że za ich kondycję w dużym stopniu odpowiedzialna jest skóra, z której wyrastają. W przypadku włosów przetłuszczających się trzeba o nią szczególnie zadbać. Tak, jak w pielęgnacji skóry całego ciała, oprócz oczyszczania, istotne jest złuszczanie martwego naskórka. Jego obecność blokuje ujście gruczołów łojowych, zaburzając pracę skóry. Eksfoliacja usuwa tę barierę, umożliwiając prawidłowe wytwarzanie łoju. Jaki peeling stosować do skóry głowy? Najlepszy jest naturalny peeling enzymatyczny, którego działanie oparte jest na mocy enzymów roślinnych. Działa on skutecznie, a w przeciwieństwie do peelingów mechanicznych, nie powoduje trudności związanych z wypłukaniem. W mojej drużynie tak działa Utalentowany Geniusz, który jednocześnie, dzięki obecności niacynamidu, reguluje wydzielanie łoju, zmniejszając jego intensywność.

Dbajcie o skórę głowy

Oprócz wspomnianego złuszczania trzeba skórę nawilżać i odżywiać. Jak to robić, aby nie przeciążać włosów? Odpowiedzią jest płukanka ryżowa. To kosmetyk powstały na bazie fermentowanej wody ryżowej z dodatkiem wygładzającego octu jabłkowego. Płukankę taką stosuje się zarówno na całej długości włosów, jak i wcierając ją w skórę głowy, by odpowiednio nawilżyć ją i odżywić, a także przywrócić skórze balans. Warto stosować ją nawet co drugie mycie, by na bieżąco oddziaływać korzystnie na skórę i włosy. W mojej drużynie płukanka Zalotna Flirciara ma jeszcze jedną funkcję – wspiera wygładzanie włosów, przymykając ich łuski i zapobiegając ich odwodnieniu. Z pewnością też polubicie jej wyjątkowo przyjemny zapach z nutami malin, paczuli, słodkiej śliwki i cedru.

Myjcie włosy dokładnie

Przyczyną przetłuszczających się włosów może być także ich złe mycie. Nawet najlepszy szampon musi być dobrze spłukany, podobnie, jak odżywka czy maska. Pozostałości kosmetyku na włosach powodują ich obciążenie i nieładny wygląd. Jak zatem prawidłowo myć włosy i skórę głowy? Przede wszystkim należy się skupić właśnie na skórze. Najpierw dokładnie spłuczcie włosy wodą. Następnie użyjcie szamponu, najlepiej w formie pianki. Dlaczego jest to tak ważne? Spieniając szampon bezpośrednio na włosach, splątujecie je, utrudniając ich późniejsze rozczesanie, co może powodować niepotrzebne łamanie włosów. W mojej drużynie znajdziecie szampon w piance – Wrażliwy Wielbiciel, który jest delikatnym kosmetykiem, działającym oczyszczająco i pielęgnująco. Szamponem dokładnie umyjcie skórę głowy. Do umycia włosów wystarczy spływająca podczas spłukiwania kosmetyku piana. Jeśli nakładacie odżywkę, stosujcie ją tylko na włosy, omijając skórę głowy, by nie obciążać ich u nasady. Ją także dokładnie spłuczcie. Wyjątek są jedynie odżywki bez spłukiwania!

Dzięki tym 5 trikom pielęgnacja włosów przetłuszczających się będzie znacznie skuteczniejsza i sprawi, że staną się one piękne, zdrowe, pełne objętości. Dołączcie do włosowego #dreamteam, by każdy dzień był #goodhairday!