Zmysłowe, pełne usta to marzenie większości z nas. Jednak nawet jeśli natura nie obdarzyła nas nimi, nie musimy sięgać wypełniacze, aby poprawić ich wygląd! Cała tajemnica tkwi w umiejętnie wykonanym makijażu. Zasiądźcie wygodnie, oto mini przewodnik – jak naturalnie powiększyć usta makijażem!

Powiększenie ust – zacznij od pielęgnacji!

Jak optycznie powiększyć usta? Zanim przejdziecie do makijażu musicie najpierw zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Tylko wtedy będą one wyglądały pięknie. Suche, spierzchnięte wargi, pokryte pomadką, są zwyczajnie nieestetyczne. Matowe wykończenie jest dla nich szczególnie niełaskawe, eksponując wszystkie pielęgnacyjne zaniedbania. Jednak również klasyczna czerwień czy odcień bordo lub intensywnej śliwki najlepiej wyglądają na nawilżonych, gładkich i jędrnych ustach. Tymczasem pielęgnacja ust jest banalnie prosta i wykonacie ją w trzech krokach. Makijaż ust zacznijcie właśnie od nich.

1. Oczyszczenie ust – najszybszy sposób na pozbycie się ze skóry ust wszelkich zanieczyszczeń to użycie delikatnego kosmetyku oczyszczającego, takiego jak Puszysta Kumpelka –  pianka oczyszczająca.  Skutecznie oczyści skórę twarzy, w tym wrażliwą skórę ust, przy jednoczesnym wstępnym odżywianiu i nawilżeniu. 

2. Złuszczenie ust – to etap pielęgnacji, którego nie możecie pominąć. Systematyczne złuszczanie pozwala na pozbycie się martwego naskórka ust, w tym usunięcie przesuszonych, odstających skórek i wyrównanie kolorytu, a także ułatwia wchłanianie składników odżywczych. Sięgnijcie po peeling przeznaczony dla delikatnej skóry ust, pełen naturalnych składników odżywczych Szorstki Smakosz.  Dzięki niemu usta staną się miękkie, gładkie i odpowiednio nawilżone. 

3. Nawilżenie i odżywienie ust – usta trzeba nawilżać codziennie, optymalnie dwa razy dziennie lub w razie konieczności nawet częściej. Suche powietrze, mróz czy podrażnienie wymagają intensywniejszej pielęgnacji, a  Słodki Kusiciel – intensywnie nawilżający balsam do ust, jest specjalistą w tej dziedzinie. Po brzegi wypełniony naturalnymi olejami roślinnymi, zapewniającymi ukojenie, odżywienie, regenerację i długotrwałe nawilżenie. 

Intensywnie odżwyczy peeling do ust Szroski Smakosz

Pamiętaj, aby cieszyć się pięknymi ustami na co dzień, oczyszczanie i nawilżanie wykonuj dwa razy dziennie, a złuszczanie 2 razy w tygodniu. Możesz wykorzystać do tego intensywnie odżywczy peeling do ust Szorstki Smakosz od FaceBoom. Dość wskazówek pielęgnacyjnych. Czas na makijaż ust! 

Jak optycznie powiększyć usta makijażem?

Będziecie potrzebowały trzech kosmetyków: 

  • konturówki, którą  delikatnie zmodyfikujesz kontur ust,
  • balsam do ust lub błyszczyk,  np.o działaniu powiększającym usta,
  • rozświetlacza - pomoże uzyskać efekt optycznego powiększenia.

Konieczny jest także pędzelek do ust. Konturówka i pomadka lub błyszczyk powinny mieć ten sam odcień. Makijaż rozpocznijcie od obrysowania ust konturówką po zewnętrznej stronie  linii czerwieni wargowej. Nie rysujcie ponad linią, a jedynie obrysujcie ją po zewnętrznej stronie. Najpierw pomalujcie górną wargę. Rysowanie rozpocznijcie od łuku kupidyna, gdzie jest środek ust, kierując się ku kącikom ust. Nie obrysowujcie ich – zakończcie kontur łagodnym, schodzącym łukiem, tuż przed nimi. Podobnie obrysujcie dolną wargę. Teraz czas na rozświetlacz. Możecie go wybrać w ulubionym kolorze. W zależności od typu urody sprawdzą się zarówno ciepłe kolory złota, jak i zimne odcienie różu. Jeśli nie macie pewności, jaki kolor wybrać, zdecydujcie się na barwę szampana – ta pasuje wszystkim. Czystym pędzelkiem do ust  nałóżcie rozświetlacz na łuk kupidyna, tuż nad obrysem konturówki, delikatnie łącząc oba kosmetyki i rozcierając ich linię. Podobnie zróbcie na środku dolnej wargi. 

Sprawdź produkty do pielęgnacji ust w House of Beauty Brands!

balsamy do ust Lip Care Sleeping Mask

Usta pomalujcie wybraną pomadką lub błyszczykiem, kierując się od ich środka, ku kącikom. Koniecznie sprawdźcie serię balsamów do ust Lip Care Sleeping Mask. Voilà! Usta są pięknie rozświetlone, a cały makijaż optycznie powiększa usta! Takie naturalne powiększanie ust jest nieinwazyjne i daje bardzo ładne efekty.

Makijaż powiększający usta – tych błędów unikajcie

Powiększając optycznie usta makijażem, możecie wpaść w kilka pułapek, które zniweczą naturalny efekt. Jedną z nich jest nadmierne powiększenie małych ust, które może przynieść wręcz karykaturalny efekt. Jak zatem sprawić, by powiększenie ust było nieprzerysowane? Oto błędy, których należy unikać:

  • źle dobrany kolor konturówki – zbyt jasna nie przyniesie oczekiwanego efektu optycznego powiększenia ust, za ciemna sprawi, że makijaż będzie przerysowany. Obrysowując usta, pamiętajcie, aby nie przesadzić! Linia obrysu ma biec po zewnętrznej stronie czerwieni wargowej, nie dalej. Nie próbujcie też korygować konturówką kształtu ust. Nie przyniesie to oczekiwanego efektu. Liczy się również staranność makijażu;
  • konturówka nałożona niedbale, czy pomadka wychodząca poza jej obrys to zdecydowanie nie jest dobry sposób na zmysłowe, ponętne usta.. Chcąc powiększyć usta, musicie zachować staranność.
  • zaniedbania pielęgnacyjne – popękane usta nigdy nie będą wyglądały dobrze, nawet jeśli zadbacie o staranny makijaż. Wybierając pomadkę lub błyszczyk dobierzcie ją do swojej karnacji. Do zimnego typu urody – zimne odcienie, do ciepłego – ciepłe. Nie znaczy to, że macie się ograniczać w barwach, a jedynie w ramach danego koloru wybierać odpowiednie dla siebie odcienie.

Nie musicie sięgać po zabiegi medycyny estetycznej, aby móc się cieszyć zadbanymi i zmysłowymi ustami. Umiejętnie wykonany makijaż z powodzeniem optycznie je powiększy. A skoro Wasze usta są już odpowiednio podkreślone, czas pokazać się światu! 

Masz pytania?
Skontaktuj się z autorem.
Aurelia Nowik

Pasjonatka pielęgnacji