Złuszczanie martwego naskórka ze skóry głowy to sposób na poprawę kondycji włosów, ich zagęszczenie i sprawienie, by stawały się coraz piękniejsze. To skóra głowy odpowiedzialna jest za powstawanie nowych włosów i ich kondycję, dlatego dbanie o nią musi być stałym elementem pielęgnacji. Jak wykonać peeling skóry głowy?

Peeling skóry głowy – zalety stosowania

O korzyściach płynących z peelingu skóry twarzy i ciała zapewne już wiecie. A co ze skórą głowy? Czy porośnięta włosami, wymaga złuszczania? Oczywiście! Na skórę głowy wpływa wiele czynników, w tym między innymi kosmetyki do mycia włosów. Na jej powierzchni, w wyniku niewłaściwie dobranych produktów do mycia i nadmiernej stylizacji, może pojawić się przesuszenie, a także łupież. Wiele z Was zapewne narzeka także na przetłuszczanie się włosów, wywołane nadmierną produkcją łoju. Niewłaściwie pielęgnowana skóra głowy ma bezpośredni wpływ na kondycję włosów. A peeling skalpu, jak nazywa się skórę głowy, działa korzystnie na wiele sposobów:

  • poprawia ukrwienie skóry głowy,
  • stymuluje wzrost włosów,
  • reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • zmniejsza nadmierne wypadanie włosów,
  • pozbywa się martwych komórek naskórka,
  • wspomaga nawilżenie skóry,
  • usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry.

Dzięki niemu pozbędziecie się nadmiaru sebum, a oczyszczenie skóry głowy pozytywnie wpłynie na kondycję nowych i już powstałych włosów.

Jaki peeling do skóry głowy wybrać?

Podobnie, jak w przypadku skóry ciała, do peelingu skóry głowy możesz wybrać kosmetyk mechaniczny lub enzymatyczny. Peeling mechaniczny oparty jest na działaniu ścierniwa. To złuszczające drobinki, które ścierają zanieczyszczenia i martwy naskórek. Do przeprowadzenia takiego peelingu konieczny jest intensywny masaż skóry głowy. Wadą takiego rozwiązania jest utrudnione usuwanie drobinek, zwłaszcza jeśli macie dłuższe i gęste włosy. Alternatywą, którą Wam polecam jest oczyszczający peeling enzymatyczny. W mojej drużynie nazywamy go Utalentowanym Geniuszem i wierzcie mi, że jego przydomek to nie przypadek. Jego działanie jest niezwykle skuteczne, a jednocześnie delikatne dla skóry głowy. To enzymatyczny peeling ryżowy, który zapewnia delikatne oczyszczenie skóry głowy, złuszczenie martwego naskórka i nawilżenie. Jego niewątpliwą zaletą jest łatwość użycia, a także usunięcia pozostałości po zakończonym zabiegu. Podobnie, jak w przypadku peelingu mechanicznego wykonuje się tu pobudzający krążenie masaż głowy.

Przed czy po myciu – kiedy i jak często stosować peeling do skóry głowy?

Gdy złuszczacie skórę twarzy czy ciała, zawsze przed zabiegiem ją oczyszczacie. Mogłoby się wydawać, że w przypadku peelingu skalpu jest podobnie. Tymczasem jest zupełnie inaczej. Utalentowanego Geniusza – peeling enzymatyczny do pielęgnacji skóry głowy z drużyny HairBoom – nakłada się przed myciem, na suchą skórę głowy. Taki oczyszczający peeling działa jeszcze zanim zaczniecie oczyszczanie. Nigdy nie stosujcie go po myciu.

Jak często wykonywać peeling skóry głowy? Przede wszystkim trzeba się przyzwyczaić, że wykonuje się go regularnie, tak jak peeling skóry twarzy i ciała. Należy włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej i stosować systematycznie. Kosmetyk ten warto używać raz w tygodniu. By nie zapomnieć o nim, można ustalić jeden z dni, na przykład piątek jako ten, w którym wykonujecie dodatkową pielęgnację. Może być to dzień złuszczania, w którym będziecie usuwać martwy naskórek z powierzchni ciała, twarzy i skóry głowy.

Jak wykonać peeling skóry głowy?

Nic prostszego! Peeling skóry głowy, jak już wiecie, aplikuje się na suchą skórę. Nanieście kosmetyk na skórę głowy i delikatnie opuszkami palców rozprowadźcie go po całej jej powierzchni, wykonując jednocześnie pobudzający krążenie masaż,, co także korzystnie wpływa na włosy. Peeling pozostawcie na skórze głowy na około 5-10 minut. W tym czasie enzymy rozpuszczą martwy naskórek i usuną zanieczyszczenia z powierzchni skóry, odblokowując ją. Następnie spłuczcie dokładnie peeling. To bardzo ważne, by zrobić to porządnie i nie pozostawić resztek kosmetyku na skórze. Dopiero teraz umyjcie włosy delikatnym szamponem. Ja polecam lekki, ryżowy szampon w piance z mojej drużyny – Wrażliwy Przyjaciel jest idealny do oczyszczania włosów. Następnie możecie nałożyć na nie maskę 4 w 1 – Wielozadaniową Specjalistkę.

Peeling skóry głowy świetnie oczyszcza skórę i sprawia, że wiele Waszych problemów z włosami zniknie. Jeśli zmagacie się z przetłuszczaniem się włosów, a do ich pielęgnacji stosujecie tylko kierunkowo działające szampony, sięgnijcie koniecznie po peeling, a okaże się, że zła kondycja skóry głowy mogła wynikać z jej zablokowania martwymi komórkami naskórka i kosmetykami do stylizacji. Wypróbujcie same i sprawdźcie, jak cudownie to działa!

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z autorem.