Dłuuugi weekend, wyjątkowa pielęgnacja! 🌸 Bielenda i Supremelab do -40% ➤ ODBIERZ RABAT

Koszyk

Aloes

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Aloes

Aloes jest cennym składnikiem, wykorzystywanym w wielu kosmetykach ze względu na swój korzystny wpływ na skórę. Jego właściwości  odżywcze i nawilżające cenione są w pielęgnacji skóry każdego rodzaju. Co więcej, aloes działa przeciwzapalnie, kojąco i łagodząco, dlatego jest doskonały także w dbałości o skórę wrażliwą.

Aloes - charakterystyka oraz właściwości

Aloes bywa nazywany "lekarzem w doniczce" -  należy do sukulentów naturalnie rosnących w Afryce i Azji i to właśnie on wykorzystywany jest w medycynie, a także kosmetyce, choć warto wspomnieć, że wyróżnia się około 20 gatunków aloesu, stosowanych w tym celu, jak na przykład aloes drzewiasty. Aloes ma mięsiste liście, które są źródłem cennych składników.
Jest rośliną, którą można z powodzeniem uprawiać nawet w warunkach domowych. Nie jest wymagający - nie potrzebuje specjalnej troski, ani częstego podlewania. Jego właściwości przeciwzapalne, ale także nawilżające i kojące wykorzystywane są w kosmetykach do pielęgnacji skóry i włosów. Jest doskonałym, cenionym w kosmetyce humektantem, zatrzymującym nawilżenie w skórze i chroniącym ją przed wysuszeniem. Pełen jest składników odżywczych. Aloes zawiera przeciwutleniacze. W pewnym stopniu pochłania promieniowanie UV. To jednak niejedyne właściwości tego składnika, które wykorzystywane są w pielęgnacji skóry. Aloes zawiera bogactwo substancji aktywnych - witamin, w tym kwas foliowy, niacynę, mikroelementy, kwasy tłuszczowe czy sterole roślinne, a także kwas salicylowy czy kwas cynamonowy, które mają działanie przeciwzapalne.

Czytaj więcej