Witaj w House of Beauty Brands. Nareszcie jesteś!

BARRIER RENEW

Barrier Renewto linia odżywcza, mocno regenerująca i nawilżająca, wspierająca odbudowę zdrowej bariery skórnej. Przeznaczona jest dla cer suchych, odwodnionych, delikatnych, cienkich, przesuszonych (m.in. czynnikami zewnętrznymi). Nadaje się także dla cer mieszanych dodatkowo odwodnionych np. agresywnymi terapiami przeciwtrądzikowymi. Jej głównym składnikiem aktywnym są Ceramidy.

Ceramidy to lipidy występujące naturalnie w naszej skórze. Wzmacniają one barierę skórną, wspomagają ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, czasami mogą występować ich niedobory ‑ wtedy skóra staje się sucha, szorstka, podatna na podrażnienia i odwodnienie. Na szczęście braki ceramidów w naskórku da się uzupełnić tymi zawartymi w kosmetykach

Linia kompletna i wielofunkcyjnastworzona na zasadzie „skin‑like”, czyli pokrewieństwa składników, które występują w skórze, ale często zdarzają się ich niedobory.

Kompleks olejów bogatych w Nienasycone Kwasy Tłuszczowe, obecność Ceramidów, NMF*, Fitosfingozyny** i ciekłokrystaliczna budowa emulsji odbudowują barierę hydrolipidową i optymalnie nawilżają poprzez redukcję TEWL, czyli przeznaskórkowej utraty wody.

*NMF to grupa składników występujących naturalnie w skórze (jako NMF, czyli Naturalny Kompleks Nawilżający), które dobrze jest dostarczać także z zewnątrz dla utrzymania optymalnego nawilżenia i ochrony przed utratą wody oraz przesuszeniem.

Kompleks NMF: Arginina PCA + Glukoza + Mocznik + Mleczan Sodu

**Fitosfingozyna to element strukturalny Ceramidów, pojawia się w warstwie rogowej naskórka. Wpływa na odżywienie, redukuje stan zapalny w skórze i ma działanie przeciwdrobnoustrojowe.


Wszystkie produkty Supremelab Barrier Renew