💥Linia kosmetyków przyszłości od Faceboom - BOOMBASTIC LAB ⏰ -35 na start : POZNAJ NOWOŚĆ

Koszyk

Peptydy

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Peptydy w kosmetykach

Peptydy to składniki często wykorzystywane w kosmetykach, ze względu na ich właściwości wspierające syntezę kolagenu, co jest niezwykle ważne, zwłaszcza w pielęgnacji skóry dojrzałej. Pomagają przenikać substancjom aktywnym w głąb skóry i skuteczniej na nią oddziaływać. To sposób na zachowanie młodzieńczej świeżości na długo.

Jak peptydy działają na skórę?

Działanie peptydów wpływa na wygładzenie skóry, wyrównanie i spłycenie zmarszczek i ogólną poprawę wyglądu skóry. Peptydy oddziałują na owal twarzy, restrukturyzując skórę. Wpływają one na syntezę kolagenu i elastyny. Poprawiają regenerację skóry, przyspieszając procesy naprawcze. Jednocześnie wygładzają i ujednolicają koloryt skóry.
Ich udział w syntezie kolagenu jest niezwykle ważny dla wyglądu skóry, bo to właśnie kolagen jest odpowiedzialny za jędrność skóry i jej elastyczność. Wraz z wiekiem spadek produkcji kolagenu jest zauważalny w postaci pojawienia się wiotkości. Powstają pierwsze zmarszczki mimiczne, a procesy starzenia pogarszają kondycję i wygląd skóry.

Peptydy – kiedy warto włączyć je do pielęgnacji?

Skóra już po 25 roku życia zaczyna się gorzej regenerować. Naturalne procesy starzenia pogarszają metabolizm całego organizmu, w tym także skóry. Odbija się to na jej jędrności i elastyczności, w związku ze stopniowym spadkiem syntezy kolagenu, będącym niejako "stelażem" podtrzymującym skórę. Działanie peptydów, wpływając na syntezę kolagenu, poprawia efektywność tego procesu. Dzięki temu skóra może zachować swoją jędrność na dłużej. Zmarszczki pojawią się później, a te, które już są, zostaną spłycone. Kosmetyki z peptydami warto włączyć do swoich rytuałów dbałości o skórę już po 25 roku życia. Są też doskonałe w pielęgnacji skóry dojrzałej, dlatego bez względu na wiek, peptydy świetnie wpłyną na wygląd skóry i jej kondycję.

Efekty działania peptydów

Peptydy oddziałują na głębsze warstwy skóry, co sprawia, że są jeszcze skuteczniejsze. Kosmetyki z peptydami całościowo odmładzają skórę, przywracając jej jędrność, a także redukują zmarszczki, poprawiają owal twarzy, opóźniają powstawanie zmarszczek mimicznych. Dzięki nim proces starzenia się skóry zwalnia. Możesz cieszyć się elastycznością skóry i jej młodzieńczym wyglądem przez długi czas. Co więcej, peptydy w kosmetykach wpływają także na syntezę kwasu hialuronowego. Jest on znany z wielu kosmetyków, wspomagających nawilżenie skóry. Jednak kwas hialuronowy występuje naturalnie także w skórze i podobnie jak w przypadku kolagenu, jego efektywna produkcja z wiekiem spada. Peptydy przyczyniają się więc także do poprawy nawilżenia skóry, co wpływa na jej świetny wygląd i dobrostan. Efekty stosowania peptydów są więc bardzo wszechstronne i widoczne na skórze w postaci ujędrnienia i zmniejszenia widoczności zmarszczek, a także zachowania młodego wyglądu skóry, chroniąc przed pierwszymi oznakami starzenia.

Gdzie znajdziesz peptydy? – najlepsze kosmetyki z peptydami

Peptydy obecne są w różnego rodzaju kosmetykach do pielęgnacji skóry w kremach do twarzy, serum, maskach, kosmetykach pod oczy. Znajdziesz je w serii:

  • Dermika Imagine Platinum Skin – to linia pełna olejów i ekstraktów roślinnych, wspierających działanie peptydów;
  • Bielenda Ujędrniające Peptydy – tu w połączeniu z kwasem hialuronowym peptydy jeszcze skuteczniej oddziałują na odbudowę włókien kolagenowych;
  • Dermika Luxury Neocollagen – kosmetyki z peptydami w tej serii połączone są z unikalną molekułą, która przeciwdziała opadaniu skóry;
  • SheCare Sleeping Mask – to maski pełne składników aktywnie wpływających na skórę. Wśród nich są właśnie peptydy, wspomagające syntezę kolagenu.

Peptydy w kosmetykach wykorzystywane są także w pielęgnacji skóry męskiej, czego przykładem są kosmetyki Bielenda Professional Supremelab For Men, gdzie serum peptydowe pełne jest dodatkowych składników aktywnych, jak fito-kolagen czy ceramidy, wspomagające działanie warstwy hydrolipidowej.

Peptydy a inne składniki aktywne w kosmetykach

Peptydy świetnie się łączą z różnymi składnikami, z którymi skutecznie działają. Peptydy dobrze komponują się z kwasem hialuronowym, ale także z retinolem, olejami i ekstraktami roślinnymi. Doskonale stymulują procesy naprawcze i wspomagają syntezę kolagenu.
Czy istnieją jakieś niekorzystne połączenia? Lepiej nie łączyć peptydów z witaminą C i kwasami AHA i BHA. Składniki te tracą swoje korzystne właściwości i nie działają na skórę zgodnie z zamierzeniem. Nie oznacza to jednak, że stosując kosmetyki peptydowe, nie możesz w ogóle używać produktów z witaminą C i kwasami AHA oraz BHA. Wystarczy, że nie będziesz ich używała w czasie jednej pielęgnacji. Możesz za to rozdzielić je i stosować jedne rano, a drugie wieczorem. Wbrew pozorom, peptydy działają świetnie ze wspomnianym już retinolem, modelując kontur twarzy, zmniejszając widoczność zmarszczek mimicznych i prowadząc do wygładzenia skóry.

Kosmetyki z peptydami na noc czy na dzień – jak je stosować?

Peptydy nie powodują reaktywności skóry na słońce, ani nie wywołują skutków drażniących, dlatego można je śmiało stosować zarówno w pielęgnacji na dzień, jak i na noc. Ich cenne właściwości sprawiają, że świetnie sprawdzają się w nocnej regeneracji skóry, wspierając jej działania naprawcze. Na noc warto wykorzystywać kosmetyki bogatsze, jak serum peptydowe, czy maski, a na co dzień kremy. Na dzień możesz wybrać lekki krem. Niektóre z nich z powodzeniem zastępują bazę pod makijaż.

Peptydy to doskonałe składniki wspierające naturalne procesy zachodzące w skórze, dlatego warto po nie sięgać i cieszyć się gładkością cery i jej pięknym wyglądem.