Dłuuugi weekend, wyjątkowa pielęgnacja! 🌸 Bielenda i Supremelab do -40% ➤ ODBIERZ RABAT

Koszyk

Emulsje do mycia twarzy

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Kosmetyki do oczyszczania skóry są ważne w jej pielęgnacji. Emulsja do mycia twarzy to jeden z produktów, który możesz wybrać do swojego rytuału oczyszczania. Jest przeznaczona do różnego typu cery, zapewniając jej nie tylko oczyszczenie, ale także ukojenie i złagodzenie podrażnień.

Dlaczego warto każdego dnia oczyszczać twarz emulsją?

Oczyszczanie skóry to ważny etap pielęgnacji, którego nie należy pomijać. Skórę twarzy trzeba myć dwa razy dziennie. Dlaczego tak często? W ciągu dnia narażona jest ona na działanie wielu czynników zewnętrznych, jak zanieczyszczenia powietrza, ale także obecność kosmetyków do makijażu. Ponadto pot i wydzielane sebum nie pozostają bez wpływu na skórę. Brak wieczornego oczyszczania skóry sprawia, że resztki kosmetyków i zanieczyszczeń pozostają na niej, uniemożliwiając skuteczną, nocną regenerację. Odpowiednie oczyszczenie rano pomaga usuwać sebum, pot i kurz, które osadzają się na skórze podczas snu. Dzięki temu ich obecność nie zatyka porów, nie pozostawia tłustego filmu i pozwala na przywrócenie świeżości skóry. Emulsja jest dobrym wyborem, kiedy oczekujesz skutecznego oczyszczenia, ale bez działania substancji drażniących, które mogłyby powodować podrażnienie skóry. To odpowiedni kosmetyk do wielu rodzaju cery, w tym także do skóry wrażliwej.

Jak działają emulsje do mycia twarzy?

Działanie emulsji myjących nie ogranicza się do oczyszczania skóry. W swoich recepturach zawierają one różnorodne substancje, które usuwając zanieczyszczenia, jednocześnie kondycjonują skórę. Nie powodują uczucia ściągnięcia, balansują pH skóry i nie podrażniają. W tego typu kosmetykach znajdziesz składniki łagodzące i kojące, które delikatnie wpływają na cerę. Emulsja także nawilża, by już na etapie oczyszczania i demakijażu chronić przed przesuszeniem. Są to kosmetyki, które doskonale przygotowują cerę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, zapewniając jej oczyszczenie i ukojenie.

Czytaj więcej