Dłuuugi weekend, wyjątkowa pielęgnacja! 🌸 Bielenda i Supremelab do -40% ➤ ODBIERZ RABAT

Koszyk

Dezodoranty

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Wydzielanie potu jest naturalnym, fizjologicznym sposobem organizmu na regulację temperatury. Niestety nieprzyjemny zapach potu jest często efektem tego procesu. Na szczęście możesz sięgnąć po dezodoranty, które nie blokują wytwarzania potu, ale neutralizują jego zapach.

Jak działa dezodorant?

Celem stosowania dezodorantu jest zneutralizowanie nieprzyjemnego zapachu potu. Co prawda, sam pot nie pachnie źle, ale działanie bakterii na skórze powoduje powstawanie niechcianego zapachu. Dezodorant to kosmetyk, który neutralizuje tę woń i chroni przed przykrym zapachem. Co ważne, działanie dezodorantów nie ma wpływu na sam proces pocenia. Nie zaburzają one naturalnej termoregulacji organizmu, tylko niwelują niechciane efekty tego procesu. Dezodoranty damskie zwykle wzbogacone są kompozycją zapachową. Takie dezodoranty perfumowane pozostawiają na skórze przyjemny zapach.

Antyperspirant a dezodorant – czym się różnią?

Wybierając kosmetyk do niwelowania zapachu potu, warto wiedzieć, jaki masz wybór. Na rynku dostępne są dezodoranty oraz antyperspiranty. Te drugie to kosmetyki, które blokują wydzielanie potu. Działają skutecznie, ale jednocześnie wpływają na naturalny proces termoregulacji organizmu. Zaletą ich działania jest skuteczność, ale wadą wpływ na naturalną termoregulację.
Dezodorant neutralizuje nieprzyjemne zapachy, dodając pewności siebie, jednocześnie nie zaburzając termoregulacji organizmu. To lepsze rozwiązanie dla osób, które chcą pielęgnacji mniej inwazyjnej, a jednocześnie skutecznej i pozostające w zgodzie z naturalnymi procesami.

Czytaj więcej