🛟🫡 AHOY Kapitanie! Kurs na Super Rabaty! 🌊 do -40% ➤ Płynę po Mój Rabat!

Koszyk

Balsamy do ciała

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Pielęgnacja skóry ciała jest istotnym elementem wpływającym na jej kondycję i wygląd. Wsparciem są odpowiednie kosmetyki – takie jak np. balsamy do ciała, które pomagają w kompleksowej opiece i utrzymaniu nawilżenia, jędrności i świetlistości. Jak wybrać najlepszy balsam do ciała i jak go stosować, aby uzyskać piękną i zdrową skórę?

Jak działa balsam do ciała?

Zadaniem balsamów jest nawilżenie skóry ciała oraz jej odpowiednie odżywienie i ochrona. Nasza skóra jest codziennie narażona na wpływ czynników, które oddziałują na nią w niekorzystny sposób, powodując – przede wszystkim – jej przesuszenie. Staje się ona podatna na uszkodzenia i napięta. Metabolizm komórek ulega spowolnieniu, skóra szybciej się starzeje. Balsamy są kosmetykami, które chronią ją przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego. Dostarczają jej składników nawadniających i odżywczych. Dzięki tym kosmetykom, skóra staje się miękka, jędrna i sprężysta. Balsam nawilżający jest jednym z podstawowych kosmetyków nie tylko do codziennej pielęgnacji suchej skóry, ale także skóry dojrzałej i każdej innej. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, ma właściwości regenerujące, ujędrniające, wygładzające, a nawet modelujące.

Czym różni się balsam od masła do ciała?

Balsamy są jednymi z najbardziej popularnych kosmetyków do pielęgnacji skóry ciała. Nic dziwnego – ich lekka formuła zapewnia wygodę w stosowaniu, a różne rodzaje umożliwiają dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Czym jednak różnią się balsamy do ciała od maseł? Tajemnica tkwi w formule kosmetyków. Masła do ciała są nieco cięższe, bardziej zwarte, gęste i skoncentrowane. Balsam jest produktem lekkim, który łatwiej rozprowadzić na skórze. Zwykle nie pozostawia też tłustego filmu. A który z tych kosmetyków wybrać? Tak naprawdę zależy to od indywidualnych preferencji, jednak warto korzystać z obu tych produktów. Masło, ze względu na swoją skoncentrowaną formułę, nadaje się doskonale do wieczornej pielęgnacji. Dobry balsam do ciała, jako produkt lekki i łatwiejszy do rozprowadzenia, jest doskonały do porannej aplikacji, gdy nie masz czasu na dłuższe czynności pielęgnacyjne. Każdy z tych kosmetyków można też stosować zamiennie, gdyż w House of Beauty Brands dbamy, by każdy z nich, zapewniał skórze kompleksową pielęgnację. Wystarczy wybrać taki rodzaj, który odpowiada Twoim indywidualnym preferencjom.

Czytaj więcej