Luksusowa pielęgnacja | Rabaty do -50% na ➤ Diamentową pielęgnację 💎➤

Znajdź swój ulubiony SPF 🌟 Rabaty do -40% ➤ Sprawdź

Koszyk

Peelingi do ciała

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Złuszczanie jest jednym z tych zabiegów pielęgnacyjnych, które mają kluczowy wpływ na kondycję i wygładzenie skóry ciała. W tym celu należy wybrać kosmetyk dopasowany do jej rodzaju i potrzeb. Jak przeprowadzać złuszczanie, by osiągnąć efekt gładkiej i zregenerowanej skóry?

Zalety stosowania peelingów do ciała i jego działanie

Regularne usuwanie martwego naskórka przynosi ogromne korzyści związane z prawidłowym funkcjonowaniem i pięknym wyglądem skóry. Martwe komórki naskórka stanowią blokadę dla substancji odżywczych, nawilżających, regenerujących i ujędrniających, które dostarcza się w czasie aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych. Systematyczne złuszczanie ciała poprzez peeling skóry, przywracając jej gładkość i jędrność. Peeling do ciała łączy się z masażem, który pozytywnie wpływa na pobudzenie mikrokrążenia. To z kolei bezpośrednio przekłada się na poprawę jej odżywienia oraz przyspieszenie metabolizmu i odnowę komórek. Złuszczanie naskórka to zabieg, który warto przeprowadzać 1-2 razy w tygodniu.

Peelingi do ciała - rodzaje

Aby poprawić kondycję skóry ciała możesz wybrać peeling mechaniczny lub enzymatyczny. Wśród peelingów mechanicznych (peeling gruboziarnisty) dostępne są peelingi gruboziarniste i drobnoziarniste. Działanie peelingu mechanicznego opiera się na drobinkach peelingujących, które zawarte są w kosmetyku. Takimi drobinkami może być cukier (peelingi cukrowe), sól (peelingi solne), czy kawa (peelingi kawowe). Peeling cukrowy i solny działa na bazie ścierających kryształków, które wraz z rozcieraniem ich na skórze, usuwają martwy naskórek oraz jednocześnie się rozpuszczają. Nawilżające peelingi kawowe wykorzystują moc działania odpowiednio zmielonej kawy. W każdym przypadku złuszczaniu towarzyszy działanie wygładzające. Kompleks substancji aktywnych sprawia, że peeling do ciała nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale jednocześnie sprawia, że skóra jest odżywiona, jędrna (pozytywny wpływ na redukcję cellulitu) i nawilżona. Inaczej, choć równie skutecznie, działają peelingi enzymatyczne. Dzięki zawartości specjalnych enzymów roślinnych, rozpuszczają one martwy naskórek, bez konieczności pocierania i podrażniania skóry. Są one idealne dla wrażliwej skóry, ale można je stosować do każdego rodzaju skóry. To pielęgnacja ciała, która przynosi mnóstwo korzyści.

Czytaj więcej