Lato to czas odpoczynku, aktywności na świeżym powietrzu i większej niż zwykle ekspozycji na promienie słoneczne. Nawet jeśli stosowałyście kremy z filtrami UV, to wiatr, słona woda, wysoka temperatura odcisnęły na skórze swoje piętno. Jak zadbać o dobrą kondycję skóry po wakacjach i przywrócić jej równowagę?

Złuszczanie – dlaczego peeling do twarzy jest konieczny?

Skóra wymaga regularnej pielęgnacji, której częścią jest złuszczanie martwego naskórka. To niezwykle ważny etap pielęgnacji – oczyszczenie i usunięcie martwych komórek skóry pozwala na głębsze wniknięcie substancji odżywczych, które będą aplikowane na dalszych etapach pielęgnacji. Peeling do twarzy można stosować do każdego typu skóry, jednak trzeba wybrać jego odpowiedni rodzaj. 

Peelingi dzielą się na peelingi mechaniczne , enzymatyczne oraz chemiczne. Naturalne peelingi kawowe, na bazie nasion, cukru czy soli zaliczane są do peelingów mechanicznych, opartych na działaniu ścierniwa. Aplikuje się je na ciało lub twarz i kolistymi ruchami należy wmasować w skórę przez 2-3 minuty. Dla lepszych efektów warto zostawić peeling kilka minut dłużej na skórze – zawarte w kosmetyku składniki aktywne będą miały czas się wchłonąć. Dzięki wzbogaceniu formuły o odpowiednio dobrane składniki aktywne, peeling  nie tylko usunie martwy naskórek, ale także  głęboko nawilży skórę  i wzmacnia barierę ochronną na powierzchni naskórka, przeciwdziałając utracie nawilżenia. Odpowiednio dobrany peeling wspiera regenerację skóry i zapewnia nawilżenie całego ciała już na etapie złuszczania. 

Drugim rodzajem peelingów są peelingi chemiczne - enzymatyczne i kwasowe, których działanie oparte jest na enzymach roślinnych lub kwasach organicznych. Ten rodzaj peelingów, rozpuszczazawartą w komórkach keratynę, tym samym rozluźniają komórki naskórka, ułatwiając ich złuszczanie.Takie kosmetyki potrafią poprawić kondycję skóry twarzy - wspomagając jej odnowę i przywracając  jej promienny wygląd. A dodatkowo redukują niedoskonałość i przebarwienia, wpływając na poprawę kolorytu cery. 

Jak zregenerować skórę twarzy po wakacjach?

Latem cera na twarzy jest poddawana działaniu wielu czynników, niekorzystnie wpływających na jej kondycję. Promieniowanie słoneczne, wiatr, suche powietrze, klimatyzacja – to wszystko oddziałuje niekorzystnie  na skórę. Warto więc, nawet relaksując się na wakacjach,   pamiętać o dbałości o cerę. A co po wakacjach? Tu przyda się intensywny plan pielęgnacji, uwzględniający zarówno peelingi do twarzy, jak i kosmetyki nawilżające i regenerujące skórę. Do jej wsparcia  włączmy odpowiednio dobrane  kremy do twarzy, maseczki i serum. Każdy z tych kosmetyków nawilża i odżywia skórę, a dodatkowo, dzięki odpowiednio dobranym  składnikom aktywnym, może silnie stymulować odnowę skóry, redukować niedoskonałości i przebarwienia, pozytywnie wpływać na poziom elastyczności i jędrności.  Pamiętajcie, zawsze dopasowujcie produkt do rodzaju skóry i jej aktualnych potrzeb!

Maski do twarzy  – kosmetyczny must have powakacyjnej pielęgnacji cery

Maseczki do twarzyżelowe, maseczki w płacie, maseczki w formie kremowej lub proszku - konsystencja i formamasekmoże być różna, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie. To must have regeneracji skóry po lecie - zapewnią jej solidny zastrzyk składników nawilżających i regenerujących, szybko poprawiając stan cery! Ich skoncentrowana formuła sprawia, że skutecznie mogą się zmierzyć z konkretnym problemem skóry, np. przesuszeniem, odwodnieniem czy utratą witalności.Maski nawilżające, odżywcze i regenerujące warto stosować 2-3 razy w tygodniu, aby maksymalnie oddziaływać na skórę po wakacjach i szybko poprawić jej kondycję. 

Jak długo skóra powraca do równowagi po wakacjach?

Różnicę w kondycji skóry można zauważyć bardzo szybko – warunkiem jest systematyczność pielęgnacji. Peeling do twarzy należy wykonywać 1-2 razy w tygodniu, a kosmetyki odżywiające i nawilżające powinny być aplikowane codziennie, na oczyszczoną skórę. Już po tygodniu zauważysz różnicę. Skóra z suchej i cienkiej stanie się lepiej nawilżona i odżywiona. Zwiększy się też elastyczność i jędrność skóry,  cera stanie się bardziej gładka i promienna.

Masz pytania?
Skontaktuj się z autorem.
Aurelia Nowik

Pasjonatka pielęgnacji