Niektóre klientki obawiają się peelingów kwasowych. Wiąże się to z pewnymi wątpliwościami związanymi z działaniem, jakie wykazują składniki aktywne zawarte w produktach. Jednak zupełnie niesłusznie. Kosmetyki te między innymi wyrównują koloryt skóry i zmniejszają niedoskonałości. Kiedy warto po nie sięgać? Sprawdź, jak działa idealny peeling kwasowy.
Dlaczego warto wykonywać peeling twarzy kwasami?
Peeling kwasowy posiada wiele składników, które mają dobroczynny wpływ na naszą cerę, między innymi kwas glikolowy. Odpowiada on między innymi za złagodzenie niedoskonałości cery i wyrównuje koloryt skóry.
Dodatkowo peelingi kwasowe usuwają martwe komórki naskórka, przyczyniając się do wygładzenia Twojej cery. Dzięki temu wygląda ona znacznie bardziej promiennie i zdrowo.
Peeling kwasowy – dla jakiej cery?
Jak działają peelingi kwasowe? Do jakiej cery są przeznaczone? Są one ulubieńcami posiadaczek tłustej lub mieszanej skóry. Doskonale działają również na przebarwienia potrądzikowe. Dlatego osoby, które już uporały się z problemem niedoskonałości i teraz chcą pozbyć się przykrych wspomnień, chętnie sięgają po produkty, w których znajduje się m.in. kwas migdałowy.
Peelingi wspomagają regenerację skóry, dlatego są również bardzo pomocne podczas pielęgnacji cery dojrzałej, ze zmarszczkami. Przygotowują twarz do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i nawilżających.
Czytaj więcej
Przeciwwskazania do peelingów kwasowych skóry twarzy
Na peelingi kwasowe powinny uważać posiadaczki wrażliwej cery. Jeżeli zbyt często sięgają po te produkty, może okazać się, że są one odpowiedzialne za powstawanie podrażnień. Wówczas warto na pewien czas zrezygnować z tego kroku w pielęgnacji.
Peeling kwasowy powinny również odpowiednio przemyśleć oraz skonsultować kobiety w ciąży. Są to kosmetyki, które nie posiadają znacznych stężeń składników aktywnych, jednak zdecydowanie warto skonsultować codzienną pielęgnację z lekarzem prowadzącym.
Peeling kwasowy a typ cery
Peeling kwasowy złuszcza naskórek, wygładza skórę i ogranicza nadmierne przetłuszczanie się cery. Jak widać, posiada wiele cennych dla nas cech, które wpływają pozytywnie na jego odbiór przez klientki. Jak go stosować w zależności od typu cery?
Peeling kwasowy a cera trądzikowa
Cera trądzikowa często wiąże się z rozszerzonymi porami oraz licznymi zmianami zapalnymi. Wpływają one w znacznym stopniu na komfort oraz samoocenę osób, które borykają się z podobnymi problemami.
W tym przypadku peeling kwasowy z pewnością może odegrać ogromną rolę. Zmniejsza zaczerwienienie skóry dzięki łagodzeniu wyprysków. Dodatkowo wygładza cerę i zwęża pory. Warto sięgać po niego 1-2 razy w tygodniu, jeżeli na twarzy nie ma otwartych zadrapań.
Polecane kwasy do cery trądzikowej to m.in. kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy, kwas bursztynowy.
W jaki sposób stosować peeling kwasowy, żeby pozbyć się przebarwień potrądzikowych?
Zmiany trądzikowe bardzo często powodują pojawienie się nieestetycznych przebarwień. Kwas zawarty w peelingu umożliwia pozbycie się ich lub znaczne rozjaśnienie.
Dodatkowo regularne stosowanie peelingów kwasowych zmniejsza ryzyko pojawienia się kolejnych zmian, które mogłyby pozostawiać przebarwienia. Warto dopasować częstotliwość sięgania po kosmetyki do swoich potrzeb. Jednak bardzo często idealnym rozwiązaniem okazuje się stosowanie peelingu 2 razy w tygodniu.
Jak stosować peelingi kwasowe do cery suchej?
Posiadaczki cery suchej również mogą sięgać po kwasy. Jednak w tym przypadku zaleca się, żeby zadbać o zachowanie mocnej bariery hydrolipidowej. Stosując peeling kwasowy powinny nawilżać regularnie twarz, żeby zadbać o jej równowagę. Wówczas kwasy pomogą w pozbyciu się martwego naskórka i pozytywnie wpłyną na wygląd cery. Polecane kwasy do cery suchej to kwasy PHA, kwas laktobionywy, glukonolakton.
Jeżeli wprowadzisz do swojej pielęgnacji peeling kwasowy i zadbasz o jej nawilżenie, szybko zauważysz efekty swoich działań. Twoja skóra z pewnością Ci za to podziękuje.