Z KODEM: DOLL do zakupów od 160 PLN: 🎁 Naturalna baza pod makijaż warta 33,99 ZA 1. gr😱 ⏰ Koniec za: ZOBACZ

🌟 Odkryj letni blask ⏰ Rabat do -40% ➤ Sprawdź

Koszyk

Ceramidy

Proszę czekać - trwa ładowanie produktów

Ceramidy w kosmetykach

Kosmetyki z ceramidami są doskonałym sposobem na wsparcie skóry suchej, dojrzałej czy zmęczonej. Są składnikami wspierającymi naturalną barierę lipidową skóry. Wypełniają luki w warstwie rogowej naskórka. Zapewniają miękkość skóry i chronią ją przed nadmierną utratą wody. W konsekwencji opóźniają procesy starzenia.

Czym są ceramidy w kosmetykach?

Ceramidy należą do grupy lipidów. Uzupełniają przestrzeń międzykomórkową i wspierają naturalną barierę ochronną skóry, ograniczając ryzyko przesuszenia. Ceramidy są współodpowiedzialne za prawidłową homeostazę skóry. Tworzą nieprzepuszczalną powłokę, dzięki której woda pozostaje we wnętrzu skóry, zamiast pod wpływem czynników zewnętrznych znikać. To naturalny składnik lipidów skóry, wspierający miękkość i elastyczność warstwy rogowej naskórka.

Jak działają ceramidy w preparatach do pielęgnacji skóry?

Ceramidy są doskonałymi składnikami w codziennej pielęgnacji skóry, wspierającymi warstwę lipidową. Tworzą na powierzchni skóry płaszcz ochronny, uniemożliwiający migrację wody. Stosowane są w kremach, serum, maskach czy innych produktach do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu. Świetnie sprawdzają się także w pielęgnacji delikatnej skóry okolicy oczu, która jest cieńsza i bardziej podatna na przesuszenie. Krem do twarzy i krem pod oczy to doskonałe połączenie w pielęgnacji cery suchej. Ceramidy skutecznie naprawiają uszkodzoną barierą hydrolipidową, podatną zniszczenie pod wpływem inwazyjnego działania czynników zewnętrznych. Przyczyniają się do intensywnego odżywienia skóry i przywrócenia jej miękkości oraz gładkości. Są doskonałe w połączeniu ze składnikami wspierającymi nawilżenie skóry, jak kwas hialuronowy czy peptydy.

Czytaj więcej