Cera naczynkowa to cera wrażliwa. Jej tonizacja po zabiegach oczyszczających jest konieczna, by przywrócić jej równowagę i ukojenie. Tonik do cery naczynkowej zawierają składniki łagodzące, które zmniejszają zaczerwienienia i przynoszą oczekiwany balans przed dalszą pielęgnacją.
Dlaczego warto stosować tonik?
Tonik do twarzy bywa niedoceniany w codziennej pielęgnacji lub stosowany niezgodnie z przeznaczeniem. Trzeba wiedzieć, że nie jest to kosmetyk oczyszczający. Stosuje się go już na oczyszczoną twarz. Po co? Tonizuje skórę, a więc przywraca jej balans, ulgę i właściwe pH. Łagodzi podrażnienia i przygotowuje cerę na przyjęcie składników odżywczych, dostarczonych jej w kremie, serum, maseczce czy kremie pod oczy. Dzięki jego działaniu składniki te mogą wniknąć w głąb skóry, zapewniając jej jeszcze lepsze odżywienie i nawilżenie, przyczyniające się do skuteczniejszej regeneracji. Warto więc włączyć tonik do pielęgnacji każdego rodzaju cery, w tym także cery naczynkowej.
Toniki do cery naczynkowej – rola w pielęgnacji skóry
Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa na podrażnienia. Charakteryzuje się rozszerzonymi naczynkami, przebarwieniami, a często także bolesnością. Działanie toniku w dużym stopniu niweluje te objawy, zwłaszcza po oczyszczaniu skóry, które jest dla cery naczynkowej dość podrażniającym zabiegiem. Tonik do cery naczynkowej powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb tego rodzaju skóry. Dobry, nawilżający tonik przynosi ulgę, działa łagodząco, zmniejsza rozszerzone naczynka i przywraca skórze balans. Odświeża i nawilża skórę już na etapie tonizacji, chroniąc ją przed podrażnieniem.
Czytaj więcej
Jakich składników w tonikach do cery naczynkowej warto szukać?
Nawilżenie skóry trądzikowej jest bardzo istotne dla jej dobrej kondycji. Warto więc wybierać toniki, które zawierają składniki wpływające na nawodnienie skóry, jak niacynamid czy trehaloza. Wiążą one wodę w naskórku, zatrzymując ją, co poprawia długotrwałe nawodnienie skóry. Tonik do cery naczynkowej musi mieć też właściwości łagodzące i kojące. Skóra naczynkowa jest podatna na podrażnienia, dlatego warto wybierać delikatne toniki, skomponowane tak, by idealnie pasować do jej potrzeb. Komponentami łagodzącymi jest m.in. znany ze swoich właściwości kojących, D-pantenol, ale też kwas laktobionowy, który dodatkowo działa zmiękczająco i łagodzi zaczerwienienia, charakterystyczne dla cery naczynkowej. Toniki zawierają też składniki o działaniu przeciwstarzeniowym, wspomagające naturalną regenerację skóry. Przykładem takiego komponentu jest glukanolakton, wykorzystywany właśnie w tonikach.
Miejsce toniku w codziennej pielęgnacji cery wrażliwej
Tonik powinien być nieodłącznym etapem pielęgnacji każdego dnia. Kiedy się go stosuje? Po demakijażu i oczyszczeniu skóry. Jeśli wykonujesz także peeling, to miejsce toników jest po zabiegu złuszczania martwego naskórka. Dzięki swojemu działaniu przywraca on równowagę podrażnionej skórze, dzięki czemu co sprawia, że jest ona ukojona, a naczynka mniej widoczne. Po tonizacji można sięgnąć po kosmetyki dostarczające skórze składniki odżywcze, regenerujące i nawilżające, jak serum, kremy, maski czy mgiełki nawilżające do twarzy. Taka pielęgnacja jest bardziej skuteczna i korzystnie wpływa na kondycję oraz wygląd skóry.
Skóra naczynkowa wymaga regularnej tonizacji, która jest dla niej ukojeniem. Zapewnij sobie komfort i piękny jej wygląd, wybierając wyselekcjonowane toniki najlepszych marek, które znajdziesz w House of Beauty Brands!
Cera naczynkowa jest wyjątkowo delikatna i narażona na działanie zarówno czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dbanie o nią opiera się przede wszystkim na jej nawilżeniu i ukojeniu ora(...)