Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy i jak je dobrze przeprowadzić?
- Dlaczego oczyszczanie skóry jest fundamentem pielęgnacji?
- Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?
- Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – kiedy należy je stosować?
- Jakie kosmetyki wybrać do demakijażu – pierwszego etapu oczyszczania skóry?
- Dwuetapowe oczyszczanie skóry – jakie kosmetyki do drugiego etapu?
- A co po oczyszczaniu twarzy?
Dlaczego oczyszczanie skóry jest fundamentem pielęgnacji?
Skóra jest narządem ochronnym organizmu, który codziennie narażany jest na działanie czynników zewnętrznych, wpływających na jej kondycję. Jednym z nich są zanieczyszczenia - kurz, sadza, pyłki i inne drobinki unoszące się w powietrzu, które osiadają na skórze.Nie bez znaczenia są też kosmetyki kolorowe, które używasz do makijażu. Usunięcie tych wszystkich zanieczyszczeń sprawia, że skóra lepiej funkcjonujej. Może się skuteczniej regenerować i przyjmować składniki aktywne, pochodzące z aplikowanych na nią kosmetyków do pielęgnacji. Dzięki temu pozostaje w dobrej kondycji i pięknie wygląda!.
Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie twarzy?
Celem dwuetapowego oczyszczania skóry jest dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń tak, aby nie pozostało na jej powierzchni żadne zabrudzenie. Dotyczy to nie tylko zanieczyszczeń zewnętrznych, ale także nagromadzonego sebum czy kosmetyków kolorowych. Dwuetapowe oczyszczanie twarzy sprawdza się w przypadku każdego rodzaju skóry - wrażliwej, suchej, dojrzałej, normalnej, tłustej czy mieszanej. W pierwszym etapie oczyszczania skóry wykonuje się demakijaż, aby pozbyć się makijażu.ń. W drugim kroku oczyszczania zmywa się pozostałości kosmetyków do makijażu oraz wszelkie zanieczyszczenia, jakie zostały na skórze. Takie działanie umożliwia bardzo dokładne oczyszczenie naszej cery.
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – kiedy należy je stosować?
Dwuetapowe oczyszczanie twarzy warto przeprowadzać codziennie – rano i wieczorem. Przed snem konieczne jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, aby umożliwić skórze nocną regenerację, detoksykację i odbudowę warstwy hydrolipidowej Rano takie dwuetapowe oczyszczanie twarzy także się sprawdza, w szczególności w przypadku cery problematycznej. Dlaczego, skoro nie ma makijażu? Chodzi o to, aby usunąć nadmiar sebum i wszelkie drobne zanieczyszczenia, a takżeoptymalnie przygotować skórę na wyzwania kolejnego dnia.
Jakie kosmetyki wybrać do demakijażu – pierwszego etapu oczyszczania skóry?
Pierwszy etap pielęgnacji skóry to demakijaż, w tym także demakijażu oczu. Aby skutecznie to zrobić możecie wykorzystać bardzo różne kosmetyki, jak:
- płyn micelarny– bardzo skuteczny kosmetyk do demakijażu twarzy i oczyszczania. Obecne w jego składzie micele przyciągają zanieczyszczenia bez konieczności intensywnego pocierania skóry, z łatwością radzi sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami do makijażu; warto pamiętać, że woda micelarna to kosmetyk, który powinien być zmyty ze skóry!
- olejek do demakijażu – on także świetnie zmywa wodoodporny makijaż, a przy tym działa zmiękczająco i odżywczo na skórę, i nie pozostawia uczucia ściągnięcia; szczególnie polecany do cery suchej, odwodnionej i wrażliwej.
- mleczko do demakijażu – lekka konsystencja łatwo się rozprowadza na skórze, nadaje się do każdego typu skóry;
- galaretki – ich niezwykła formuła oparta jest najczęściej na działaniu miceli, które podobnie jak magnez przyciągają zanieczyszczenia lub bazuje na naturalnych olejach roślinnych, które emulgują pod wpływem kontaktu z wodą; galaretkidelikatnie usuwają zabrudzenia i makijaż ze skóry twarzy i oczu bez naruszenia bariery hydrolipidowej naskórka;
- masełka do demakijażu – działają podobnie jak olejki, jednak mają gęstszą konsystencję, z łatwością rozpuszczają makijaż, także ten wodoodporny. One także nie powodują uczucia ściągnięcia.
Wybierzcie kosmetyk, który najbardziej lubicie i który jest dla Was najwygodniejszy w użyciu. Zawsze jednak zwracajcie uwagę na dopasowanie formuły do rodzaju Waszej cery.
Dwuetapowe oczyszczanie skóry – jakie kosmetyki do drugiego etapu?
Drugi etap w dwuetapowym oczyszczaniu skóry to po prostu mycie twarzy z użyciem wody, pozwalające pozbyć się pozostałości kosmetyków kolorowych i innych zanieczyszczeń skóry. Jakie kosmetyki stosować w tym etapie wieczornej i porannej pielęgnacji? Oferta rynkowa jest bardzo bogata:
- pianki – to produkty o bardzo lekkiej formule, które w zależności od składu mogą dodatkowo nawilżyć lub ukoić skórę, są idealne do różnego typu cery, także skóry wrażliwej i suchej;
- żele do mycia – jedne z najpopularniejszych i chętnie stosowanych produktówdo mycia twarzy;
- emulsje do mycia – to niejednorodne mieszaniny dwóch nierozpuszczających się w sobie cieczy, najczęściej możecie mieć do czynienia z emulsją typu: O/W - olej w wodzie lub W/O - woda w oleju; są delikatniejsze od żelu do mycia, nie pozostawiają uczucia ściągnięcia;.
- pasty – to kosmetyki o gęstej formule, w których składzie chętnie wykorzystuje się glinki, dzięki czemu sprawdzają się w oczyszczaniu cery problematycznej, z niedoskonałościami;
- pudry do oczyszczania - formuła w formie sypkiego pudru po połączeniu z wodą tworzy pastę oczyszczającą, którą należy rozprowadzić kolistymi ruchami na twarzy, a następnie spłukać. To kosmetyk delikatnie działający, a przy tym bardzo łatwy w użyciu; może być stosowany również w przypadku cery wrażliwej.
Niezależnie od wybranej formuły wybierzcie kosmetyk dopasowany do swojej cery, uwzględniając aktualne potrzeby skóry.
A co po oczyszczaniu twarzy?
Dwuetapowe oczyszczanie cery to najlepszy sposób na mycie twarzy rano i wieczorem. Po umyciu warto zastosować tonik lub hydrolat, który ukoi i przywróci naturalny balans skórze.Dwuetapowe oczyszczanie skóry twarzy to pielęgnacja, którą Wasza skóra doceni! Warto poświęcić na nią kilka minut rano i wieczorem, aby cera była odpowiednio przygotowana zarówno na makijaż, jak i na działanie składników aktywnych, jakie dostarcza się jej wraz z kosmetykami aplikowanymi w kolejnych etapach pielęgnacji.