Wieczorna pielęgnacja twarzy – jak powinna wyglądać?
Dlaczego wieczorna pielęgnacja twarzy jest tak istotna dla skóry?
Skóra codziennie narażona jest na działanie zewnętrznych czynników, które mają duży wpływ na jej kondycję. Bez wzmacniania i wspierania jej naturalnych funkcji, szybko stanie się sucha, wiotka i szara. Pojawią się zmarszczki i przebarwienia. Regularna pielęgnacja opóźni procesy starzenia i sprawi, że będziecie wyglądać młodziej i piękniej przez długi czas. Niezwykle ważną funkcję odgrywa tutaj wieczorna pielęgnacja skóry twarzy. To właśnie w nocy najsilniej skóra się regeneruje - naprawia to co w ciągu dnia zostało uszkodzone i przygotowuje skórę na wyzwania kolejnego dnia. Wykorzystanie tego potencjału poprzez dostarczenie skórze składników wspomagających te procesy sprawia, że może ona odbudowywać się jeszcze szybciej i efektywniej. Nie ograniczajcie się do usunięcia makijażu i zanieczyszczeń, ale zapewnijcie skórze odpowiednie nawilżenie, odżywienie, dając jej impuls do przyspieszonej regeneracji! Ważne jest, by wieczorna pielęgnacja zaspokajała aktualne potrzeby skóry, zapewniając jej składniki wspomagające nocną regenerację.
ABC wieczornej pielęgnacji twarzy, czyli nie tylko oczyszczanie skóry
Wieczorna pielęgnacja twarzy to nie tylko jej umycie. Co prawda, usunięcie makijażu oraz oczyszczenie skóry to fundament dbałości o cerę. Jednak mycia twarzy to za mało! Wieczorna pielęgnacja skóry to czas, kiedy możecie poświęcić sobie chwilę uwagi i skupić się na potrzebach cery, aby jej kondycja była jak najlepsza. W codziennej pielęgnacji postawcie na dostarczenie skórze składników, które będą wsparciem dla regeneracji. Sięgnijcie po produkty, których starannie opracowane receptury wpływają wielokierunkowo na skórę. Ważne, by były to kosmetyki bogate w składniki aktywne, które są dopasowane do Waszego typu cery. Do dzieła!
Wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku!
Wieczorna pielęgnacja cery powinna być przyjemnym rytuałem. Jeśli tak do niej podejdziecie, z pewnością będziecie wykonywać ją regularnie, traktując ją jako chwilę relaksu, a nie obowiązek. Pamiętajcie, żeby dobierać rodzaj kosmetyków do aktualnych potrzeb skóry. Dzięki temu zadbacie o jej równowagę, korygując nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu.
Wieczorna pielęgnacja cery powinna być przyjemnym rytuałem. Traktowanie tego procesu jako chwili relaksu zamiast obowiązku zdecydowanie pomaga w utrzymaniu regularności.
Demakijaż pierwszym krokiem w wieczornej pielęgnacji twarzy
Resztki makijażu, które nie zostaną usunięte, skutecznie ograniczają możliwość samooczyszczania i regeneracji skóry. Powodują zwiększone wydzielanie sebum, ale mogą być również przyczyną przesuszenia skóry, zaskórników i innych problemów skórnych. Przeprowadzenie demakijażu niweluje te zagrożenia. Płyn micelarny, olejek czy masełko do demakijażu są kosmetykami, które świetnie sprawdzają się na tym etapie. Zmywają nawet wodoodporny makijaż z powierzchni skóry, jednocześnie oddziałując na nią delikatnie. Nie wymagają też silnego pocierania, usuwając ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. Płyny micelarne zawierają cząsteczki – micele, które przyciągają zanieczyszczenia, dlatego proces oczyszczania twarzy jest jeszcze łagodniejszy. Usuwanie makijażu jest podstawą w każdej pielęgnacji i nie należy pomijać tego kroku, nawet gdy jesteście bardzo zmęczone.
Krok drugi – oczyszczanie twarzy
Po demakijażu płynem micelarnym, olejkiem myjącym lub masłem, pora na mycie twarzy z użyciem wody. Takie dwuetapowe oczyszczanie umożliwia całościowe usunięcie zanieczyszczeń z jej powierzchni. W tym celu użyjcie żelu lub pianki do mycia twarzy, dobierając je do rodzaju i potrzeb cery. Dzięki dokładnemu dwuetapowemu oczyszczaniu przygotujecie skórę twarzy na dalsze kroki pielęgnacji.
Krok trzeci – złuszczanie skóry
Po umyciu twarzy czas na peelingi. Ten krok włączcie do pielęgnacji 1-2 razy w tygodniu. Martwe komórki naskórka są skuteczną blokadą przed wniknięciem składników odżywczych w skórę. Dokładne oczyszczenie wraz z usunięciem martwych komórek naskórka umożliwi efektywniejsze nawilżenie i odżywienie skóry. Sięgajcie po produkty przeznaczone do swojego typu cery. Martwy naskórek możecie usunąć stosując delikatny peeling enzymatyczny, doskonały do każdego rodzaju skóry, w tym do cery wrażliwej. Peeling mechaniczny sprawdzi się w przypadku skóry normalnej, tłustej czy mieszanej. Do cery trądzikowej, ale także dojrzałej warto wybierać peelingi kwasowe, bazujące na kwasach AHA i BHA.
Krok czwarty – tonizacja
Mycie i złuszczanie to zabiegi zaburzające naturalne pH skóry, dlatego warto przywrócić jej balans poprzez tonizowanie. Toniki i hydrolaty wzbogacone dodatkowo o pre- i probiotyki zapewniają skórze równowagę mikrobiomu (świetnym przykładem takiego kosmetyku będą: Synbiotyczny tonik-esencja rewitalizująco-nawilżający lub Delikatny tonik do twarzy Microbiome Pro Care.
Krok piąty – intensywne odżywienie i regeneracja
Serum i maseczki to królowie tego kroku pielęgnacji. Swoje intensywne oddziaływanie na skórę zawdzięczają nie tylko starannie dobranej kompozycji składników, ale także ich skoncentrowaniu i wysokiemu stężeniu substancji aktywnych. To produkty silnie oddziałujące na skórę, skutecznie nawilżające, ujędrniające, poprawiające koloryt i całościowy wygląd skóry. Warto jednak pamiętać, zwłaszcza w przypadku serum z kwasem hialuronowym - aby domknąć pielęgnacje kremem.
Krok szósty – pielęgnacja skóry pod oczami
Krem pod oczy jest kosmetykiem ciągle niedocenianym w pielęgnacji. Tymczasem skóra okolic oczu wymaga szczególnej troski. Jest cieńsza i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Krem pod oczy nie tylko ją nawilża, ale także koi i łagodzi, niwelując obrzęki, redukuje widoczne objawy zmęczenia i stresu oraz wpływa na poprawę elastyczności i zwiększenie jędrności.
Krok siódmy – nawilżenie i przeciwdziałanie utracie wody ze skóry
Krem nawilżający to podstawa pielęgnacji dla wielu z Was. I słusznie! Zapewnia on optymalne nawilżenie, uzupełniając działanie serum i maseczki. Dzięki niemu skóra będzie zawsze jędrna i zdrowo rozświetlona. Jednak krem na noc powinien także zawierać składniki, które zatrzymają nawilżenie w skórze, przeciwdziałając transepidermalnej utracie wody (TEWL)..
A jak wygląda poranna pielęgnacja twarzy krok po kroku? Bardzo podobnie! Może być nieco krótsza i wykonywana kosmetykami o lżejszych formułach, idealnych także pod makijaż i zapewniających dodatkowo ochronę przed promieniowaniem UV.
Płyn micelarny, żele czy pianki do mycia twarzy, tonik, peeling, serum, maseczki, krem nawilżający i kremy po oczy to must have wieczornej pielęgnacji twarzy. Dzięki nim noc stanie się odpoczynkiem dla organizmu i czasem regeneracji skóry - rano cera będzie wypoczęta, rozświetlona i ujędrniona.