Dlaczego wieczorna pielęgnacja twarzy jest istotna dla skóry?

Skóra codziennie narażona jest na działanie zewnętrznych czynników, które mają duży wpływ na jej kondycję. Bez wzmacniania jej i wspierania, szybko stanie się sucha, wiotka i szara. Pojawią się zmarszczki i przebarwienia. Regularna pielęgnacja opóźni procesy starzenia i sprawi, że będziecie wyglądać młodziej i piękniej przez długi czas. Niezwykle ważną funkcję odgrywa tutaj wieczorna pielęgnacja skóry twarzy. To właśnie w nocy najsilniej skóra się regeneruje. Wykorzystanie tego potencjału poprzez dostarczenie skórze składników wspomagających te procesy sprawia, że może ona odbudowywać się jeszcze szybciej i efektywniej. Nie ograniczajcie się do usunięcia resztek makijażu i zanieczyszczeń, ale zapewnijcie skórze odpowiednie nawilżenie, odżywienie, dając jej impuls do przyspieszonej regeneracji!

ABC wieczornej pielęgnacji twarzy, czyli nie tylko oczyszczanie skóry

Wieczorna pielęgnacja twarzy to nie tylko jej umycie. Co prawda, usunięcie makijażu oraz oczyszczenie skóry to fundament dbałości o cerę. Nie ograniczajcie się jednak wyłącznie do mycia twarzy. To za mało! Wieczorna pielęgnacja skóry twarzy to czas, kiedy możecie poświęcić sobie chwilę uwagi i skupić się na potrzebach cery, aby jej kondycja była jak najlepsza. W codziennej pielęgnacji postawcie na dostarczenie skórze składników, które będą wsparciem dla regeneracji. W wieczornej pielęgnacji twarzy sięgnijcie po produkty, których starannie opracowane receptury wpływają wielokierunkowo na skórę, oddziałując na nią skutecznie i bez podrażnień. Wiecie, że jestem miłośnikiem natury, dlatego to właśnie kosmetyki naturalne polecam do pielęgnacji. W ekipie FaceBoom znajdziecie produkty, które są idealne w wieczornej pielęgnacji twarzy. Do dzieła!

Wieczorna pielęgnacja twarzy krok po kroku!

Wieczorna pielęgnacja cery powinna być przyjemnym rytuałem. Jeśli tak podejdziecie do tego, z pewnością będziecie wykonywać ją regularnie, traktując ją jak przyjemność, a nie obowiązek. Jak skomponować rytuał wieczornej pielęgnacji twarzy? Oto mój przepis na pielęgnację z produktami FaceBoom! Pamiętajcie, żeby dobierać ich rodzaj do potrzeb skóry. Dzięki temu zadbacie o jej równowagę korygując nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu.

Krok pierwszy – demakijaż

Resztki makijażu, które nie zostaną usunięte skutecznie ograniczają możliwość samooczyszczania i regeneracji skóry. Powodują zwiększone wydzielanie sebum, ale mogą być również przyczyną przesuszenia skóry, wykwitów i innych problemów skórnych. Przeprowadzenie demakijażu niweluje te zagrożenia. Płyn micelarny, olejek czy masełko do demakijażu są kosmetykami, które świetnie sprawdzają się na tym etapie. Zmywają nawet wodoodporny makijaż, jednocześnie oddziałując delikatnie na skórę. Nie wymagają też silnego pocierania. Płyny micelarne zawierają cząsteczki micele, które przyciągają zanieczyszczenia, dlatego proces oczyszczenia twarzy jest jeszcze łagodniejszy.

Krok drugi – oczyszczenie skóry

Po demakijażu płynem micelarnym, olejkiem myjącym lub masłem, pora na mycie twarzy z użyciem wody. Takie dwuetapowe oczyszczanie umożliwia całościowe usunięcie zanieczyszczeń z jej powierzchni. W tym kroku użyjcie żelu lub pianki do mycia twarzy, dobierając je do rodzaju i potrzeb skóry.

Krok trzeci – złuszczanie skóry

Po umyciu twarzy czas na peelingi. Ten krok włączcie do pielęgnacji 1-2 razy w tygodniu. Martwy naskórek jest skuteczną blokadą przed wniknięciem składników odżywczych w skórę. Dokładne oczyszczenie wraz z jego usunięciem umożliwi głębsze odżywienie skóry. Sięgajcie po produkty przeznaczone do swojego typu cery – bogata oferta peelingów enzymatycznych, kwasowych i mechanicznych gwarantuje, że na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Krok czwarty – tonizacja

Mycie i złuszczanie to zabiegi zaburzające naturalne pH skóry, dlatego warto je przywrócić poprzez tonizowanie. Toniki i hydrolaty łagodzą i tonizują, zapewniając skórze równowagę.

Krok piąty – intensywne odżywienie i regeneracja

Serum i maseczki to królowie tego kroku pielęgnacji. Swoje intensywne oddziaływanie na skórę zawdzięczają nie tylko starannie dobranej kompozycji składników, ale także ich skoncentrowaniu. To produkty silnie oddziałujące na skórę, skutecznie nawilżające, ujędrniające, poprawiająće koloryt i całościowy wygląd skóry.

Krok szósty – pielęgnacja skóry pod oczami

Krem pod oczy jest kosmetykiem ciągle niedocenianym w pielęgnacji. Tymczasem skóra okolic oczu wymaga szczególnej troski. Jest cieńsza i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Krem pod oczy nie tylko ją nawilża, ale także koi i łagodzi, niwelując obrzęki, redukuje widoczne objawy zmęczenia i stresu.

Krok siódmy – nawilżenie

Krem nawilżający to podstawa pielęgnacji dla wielu z Was. I słusznie! Zapewnia on optymalne nawilżenie, uzupełniając działanie serum i maseczki. Dzięki niemu skóra będzie zawsze jędrna i zdrowo rozświetlona.

Płyn micelarny, żele czy pianki do mycia twarzy, tonik, peeling, serum, maseczki, krem nawilżający i kremy po oczy to must have wieczornej pielęgnacji twarzy. Dzięki nim noc stanie się odpoczynkiem dla organizmu i czasem regeneracji skóry. Dzięki temu rano, Wasza cera będzie wypoczęta, rozświetlona i ujędrniona. Wieczorna chwila dla siebie z kosmetykami z ekipy FaceBoom to czysta przyjemność!