Tradycja maseczek w płacie
Japonia to kraj, w którym do pielęgnacji ciała przykładano ogromną wagę już od wieków. Stamtąd właśnie wywodzą się maseczki w płacie. Były one wykonywane ze skrawków materiału, pozostałych po uszyciu kimona. Jedwab, nasączony wodą różaną, miał pielęgnować skórę gejsz, która była na co dzień pokrywana intensywnym i szkodliwie wpływającymi na skórę, charakterystycznym makijażem. Tradycja przetrwała, a dzisiejsze maski w płacie są kosmetykami o spektakularnie działających formułach.
Czerpiąc z najlepszych wzorców pielęgnacji, producenci kosmetyków tworzą maski w płacie, dzięki którym poczujecie się jak w luksusowych salonach SPA. To zarówno maski pełne substancji silnie nawilżających, jak i witalizująco-rozświetlających, które pozostawiają cerę miękką, gładką i cudownie rozświetloną. Są one połączeniem tradycyjnych, naturalnych składników z osiągnięciami w zakresie kosmetologii, byście mogły dbać o skórę, jednocześnie rozpieszczając zmysły.
Zalety stosowania maseczki w płachcie
Być może zastanawiacie się, o co w ogóle chodzi z tą płachtą? Czy ta płachta ma w ogóle jakieś znaczenie dla pielęgnacji? To nie przypadek, że w maseczkach stosuje się materiał.
Płachta jest nasączona silnie skoncentrowanymi substancjami odżywiającymi, nawilżającymi i stymulującymi regenerację skóry. Tkanina wysycha wolniej, dzięki czemu substancje aktywne nie wchodzą w interakcję z otoczeniem, ale działają wyłącznie na skórze, umożliwiając im dotarcie w głębsze jej warstwy. Proces ten jest ułatwiony dzięki ciepłu, jakie wytwarza przykryta tkaniną skóra. To otwiera pory i ułatwia przenikanie substancji czynnych w jej głąb. Skoncentrowana formuła, podobna do serum, może intensywniej oddziaływać na skórę i ją odżywiać, nawilżać i regenerować, dzięki czemu staje się ona miękka, jędrna, bardziej wygładzona i rozświetlona.
Nie bez znaczenia jest także przyjemność, jaka płynie z takiej pielęgnacji. Wspaniały zapach maseczek ma działanie aromaterapeutyczne. Pozwala się zrelaksować i wypocząć w czasie intensywnej pielęgnacji skóry. Wy odpoczywacie, a maseczka działa!
Maseczki w płacie – koreańska pielęgnacja w prostych krokach!
K-beauty to pochodzące prosto z Azji, koreańskie rytuały piękna, które sprawiają, że w łatwy i przyjemny sposób można uzyskać zdrową i promienną skórę, zachowując młodość na dłużej. Maseczki w płacie mają w tym rytuale swoje ważne miejsce. Zanim położycie maseczkę na twarz, przygotujcie skórę, aby mogła czerpać maksymalne korzyści z substancji aktywnych, jakimi jest nasączona płachta. Przede wszystkim trzeba wykonać demakijaż i oczyszczanie. Do demakijażu możecie użyć wody micelarnej. Wystarczy nasączyć nią płatek bawełniany i przetrzeć twarz. Micele w niej zawarte mają zdolność przyciągania nieczystości, więc nie musicie intensywnie pocierać skóry, by usunąć z niej zabrudzenia.
Zamiast wody micelarnej możecie użyć masła do demakijażu, które przemienia się na skórze w olejek. Możecie też zastosować olejek oczyszczający, galaretkę do demakijażu lub mleczko.
Następnie umyjcie skórę kosmetykiem z użyciem wody np. pianką, żelem, emulsją lub pastą. Wybierzcie taką formułę kosmetyku, jaką lubicie, pamiętając, aby oczyszczaniem objąć także skórę szyi.
W kolejnym kroku sięgnijcie po peeling do twarzy, który złuszczy naskórek, oczyści pory i przygotowuje skórę na dawkę intensywnego odżywienia i nawilżenia. Pamiętajcie, aby nie przesadzić z częstotliwością złuszczania martwego naskórka. Na tak przygotowaną skórę zaaplikujcie serum o kierunkowym wpływie na skórę. Po jego użyciu przychodzi czas na maseczkę w płacie. Po zdjęciu włókniny pozostałość maseczki możesz wklepać w skórę i pozostawić do wchłonięcia. Zawsze sprawdź, jak długo trzymać maseczkę w płachcie na skórze, aby uzyskać maksymalny efekt jej działania.
Taka kolejność poszczególnych etapów pielęgnacji sprawia, że maska nie tylko dostarcza skórze składniki odżywcze, którymi jest nasączona, ale potęguje działanie wcześniej użytego serum. Dzięki temu uzyskasz maksymalne nawilżenie skóry i jej odżywienie. Składniki aktywne będą mogły działać jeszcze skuteczniej.
Jak stosować maseczki w płachcie?
Skuteczność działania maseczek w płachcie zależna jest od regularności ich stosowania. Jak często stosować maski w płachcie? Najlepiej używać je 2-3 razy w tygodniu. Wszystkie maseczki w płachcie są jednorazowego użytku, dlatego warto kupić ich kilka na zapas i używać na bieżąco, zapewniając skuteczne działanie i wpływ na skórę. Maski w płachcie pełne są składników odżywczych, dzięki czemu skóra po pielęgnacji jest pełna blasku, bardziej gładka i jędrna, wygląda pięknie. Trzeba pamiętać, że maski w płachcie stosuje się zawsze na oczyszczoną skórę.
Składniki aktywne w maseczkach w płachcie
Maski w płachcie nasączone są skoncentrowanym serum, które zawiera składniki aktywnie wpływające na kondycję i wygląd skóry. Różnią się od tradycyjnych maseczek przede wszystkim formą ich aplikowania. Włókninę lub materiał z którego zrobiona jest maseczka układa się odpowiednio na skórze i pozostawia na kilkanaście minut. W tym czasie serum może optymalnie oddziaływać na skórę. Jakie składniki znajdują się w serum? Najczęściej to substancje nawilżające, takie jak: kwas hialuronowy czy ekstrakty roślinne, ale także witaminy, które odżywiają skórę, i stymulują do regeneracji. Może być to witamina C, znana ze swoich właściwości rozjaśniających i poprawiających wygląd skóry czy witamina E, nazywana witaminą młodości, która odżywia, nawilża, koi i łagodzi podrażnienia. Działa także antyoksydacyjnie, opóźniając naturalne procesy starzenia się skóry. Maski w płachcie działają więc na wiele sposobów i sprawdzają się nie tylko w koreańskiej pielęgnacji. Możecie je stosować zamiennie z tradycyjnymi maseczkami. Widoczne efekty zauważycie z pewnością na Waszej skórze.
Maseczka w płacie jest jednym z istotnych etapów pielęgnacji skóry. To sposób na jej intensywne nawilżenie i odżywienie, a od tego zależy jej piękno i zdrowy wygląd. Kompaktowe rozmiary i wygoda stosowania maseczek w płacie jest luksusem, na który możesz sobie zawsze pozwolić, szukając skutecznej i naturalnej pielęgnacji.