Peeling kawowy to jeden z najbardziej cenionych eksfoliantów do ciała i twarzy. Nie tylko usuwa martwe komórki naskórka, ale jednocześnie pobudza krążenie krwi, wspierając odżywienie skóry. Moc działania peelingu kawowego przyczynia się także do ujędrniania ciała i redukcji cellulitu.

Tajemnica działania peelingu kawowego do ciała

Peelingi mechaniczne, do których zalicza się peeling kawowy, działają na bazie ścierniwa. W tym przypadku jest to kawa, która odpowiednio zmielona, doskonale usuwa martwy naskórek. To sprawia, że składniki odżywcze, dostarczane skórze wraz z balsamami, masłami czy innymi kosmetykami, mogą skuteczniej i głębiej wniknąć w skórę. Jednak peeling kawowy to nie tylko kawa! Najlepsze kosmetyki wzbogacone są składnikami kondycjonującymi skórę twarzy i ciała, by już bezpośrednio po zabiegu zapewnić skórze jędrność, elastyczność i piękny wygląd. W swoim składzie zawierają olej kokosowy, olej babassu oraz inne oleje naturalne o skutecznym wpływie na skórę. Nie bez znaczenia są same zmielone ziarna kawy, które nie tylko złuszczają.  Najlepsze peelingi kawowe w swoim składzie mają kawę wysoko kofeinową, czyli robustę. Po co w peelingu kofeina? Usprawnia ona krążenie krwi w naczyniach włosowatych i wspiera metabolizm komórkowy. Peeling z kawy wspomaga więc spalanie tłuszczu, przyczyniając się do redukcji cellulitu i modelowania ciała.

Jaki peeling kawowy do ciała wybrać?

Zanim zaczniecie stosować peeling kawowy, wybierzcie najlepszy kosmetyk dla siebie! Jeśli zależy Wam na efekcie ujędrnienia i redukcji cellulitu warto postawić na peeling kawowy na bazie kawy robusta. Takie są peelingi kawowe BodyBoom. Oprócz tego, dobry peeling mechaniczny powinien mieć składniki pielęgnujące skórę. Obecność oleju makadamia czy ze słodkich migdałów nie tylko nawilża, ale także ujędrnia, tworząc na powierzchni skóry warstwę chroniącą przed przesuszeniem. Niektóre peelingi kawowe mają dodatek białego lub brązowego cukru, wzmacniający działanie złuszczające. W składach eksfoliantów mogą znajdować się też błyszczące drobinki, które pozostają na skórze po zabiegu, zapewniając jej piękny wygląd i  delikatny efekt glow!

A może domowy peeling kawowy?

Możecie też zrobić peeling kawowy samodzielnie. Domowe peelingi kawowe są szybkie w przygotowaniu i sprawdzają się w pielęgnacji ciała i twarzy. Trzeba jednak pamiętać, że peeling kawowy wykonywany w domu nie opiera się na doskonale zbalansowanej recepturze, jaką mają dobre peelingi kosmetyczne. 

Jak przygotować peeling kawowy na twarz i ciało? Najprostszy przepis to zmielona kawa i oliwa z oliwek. Wystarczy, że połączycie 3 łyżki kawy z 5 łyżkami oliwy z oliwek. Taki peeling jest skutecznym eksfoliantem, jednocześnie dbającym o nawilżenie i ochronę skóry.

Jak często należy stosować peeling kawowy do ciała?

Jeśli chcecie się pozbyć pomarańczowej skórki, wyrównać koloryt cery, usunąć martwy naskórek i wpłynąć na zmniejszenie cellulitu, konieczne jest regularne stosowanie peelingu kawowego. Jak często? Wystarczy 1-2 razy w tygodniu, by zachować piękny wygląd i dobrą kondycję skóry. Zawsze przeprowadźcie delikatny masaż - masując ciało peelingiem. W ten sposób pobudzacie  krążenie i stymulujecie przepływ limfy poprawiając kondycję i wygląd skóry. 

Jest jeszcze coś, co warto wiedzieć o peelingu z kawy. To kosmetyk, który ma działanie aromaterapeutyczne, zamieniające zwykły zabieg pielęgnacyjny w kojący rytuał SPA. Jego działanie sprawia, że złuszczanie staje się relaksem, a nie obowiązkiem.

Masz pytania?
Skontaktuj się z autorem.