Kochane! Przeraża Was ogrom gromadzących się w organizmie oraz głębokich partiach skóry zanieczyszczeń, toksyn i metali ciężkich? Znam kilka sposobów, które przy małym nakładzie pracy gwarantują piękne efekty. Wchodzicie w to? ;)

Organizm, w którym jest wiele toksyn może nieprawidłowo reagować na wszelkie bodźce. Najczęstszym objawem jest tutaj pojawienie się trądziku lub nawracające problemy skórne. Dodatkowo może to wiązać się z pojawieniem się problemów zdrowotnych, które bezpośrednio przekładają się na komfort związany z codziennym funkcjonowaniem. Dlatego tak ważne jest, żeby pozbywać się na bieżąco z organizmu toksyn. Jakie są najlepsze sposoby na detoksykację organizmu? Sprawdźcie 3 proste metody.

Dieta to podstawa: poznajcie moc kolendry i produktów bogatych w selen oraz błonnik

Wiele słyszymy o tym, jak ważna dla organizmu jest zdrowa i zbilansowana dieta. Jak się okazuje w procesie oczyszczania organizmu z metali ciężkich ważne jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej ilości błonnika, który wykazuje właściwości wiążące toksyny i wspomagające ich usuwanie. Doskonałe źródło tego cennego składnika stanowią produkty pełnoziarniste oraz warzywa krzyżowe, czyli między innymi brokuł, jarmuż, kalafior czy kapusta.

Co ciekawe doskonałym środkiem oczyszczającym organizm okazuje się być również kolendra. Można wykorzystać ją jako doskonały dodatek do sałatek lub innych dań. Jest naturalnym antyoksydantem i pozwala oczyścić organizm z toksyn, które się w nim nagromadziły. Warto pamiętać, że najwięcej jest ich w układzie pokarmowym. To w jelitach składują się wszystkie substancje, które dostarczamy z pożywieniem, dlatego to od nich należy rozpocząć detoksykację organizmu.

Woda, która wspomaga oczyszczenie organizmu z toksyn

Nie zapominajcie również o wypijaniu odpowiedniej ilości wody. Starajcie się mieć zawsze jedną butelkę pod ręką - w pracy, w domu, czy gdziekolwiek spędzasz większą ilość czasu. Wyrobienie sobie nawyku częstego sięgania po łyk wody mineralnej wspomoże nie tylko proces detoksykacji, ale również korzystnie wpłynie na wygląd Waszej j cery oraz zwiększy efektywność gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie.

Przyjmuje się, że każdy dorosły człowiek powinien wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników. Między innymi od płci, wieku, a nawet temperatury otoczenia. Na przykład podczas wysiłku fizycznego należy częściej sięgać po płyny niż w przypadku pracy siedzącej.

Woda wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, ale również pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii. W jaki sposób? Wypłukujecie je z siebie razem z moczem. Dlatego jeżeli częściej sięgacie po szklankę wody, wspomagacie oczyszczanie organizmu na wiele sposobów.

Regularne ćwiczenia to doskonały sposób na oczyszczanie organizmu

Kluczową rolę w odtruwaniu organizmu pełnią również ćwiczenia fizyczne. Podczas intensywnego treningu mięśnie wytwarzają enzym usuwający z organizmu szkodliwe substancje, a jego rola porównywalna jest do pracy tak ważnych narządów jak nerki czy wątroba. Przedłużający się wysiłek fizyczny powoduje również zwiększone wydzielanie endorfin, tzw. hormonów szczęścia. Podobne ich działanie obserwujemy na przykład po zjedzeniu kostki czekolady. Co może podwójnie wpływać na poprawę Waszego  wyglądu. Nie dość, że trenując robicie  detoks organizmu, to dbacie o wzmocnienie  mięśni, a także zwiększacie spalanie tkanki tłuszczowej. i. Wszystkie te elementy wpływają niezwykle pozytywnie na Wasze  zdrowie i wygląd.

Naukowcy zachęcają do wysiłku fizycznego przez co najmniej 5 godzin tygodniowo. By nie zniechęcić się zbyt szybko warto zacząć od przyjemniejszych aktywności takich jak marszobieg czy pływanie. Nawet codzienny spacer będzie doskonałym urozmaiceniem codziennych obowiązków. Kluczem jest tutaj systematyczność i stopniowe zwiększanie intensywności, do której organizm będzie Was  podświadomie zachęcał. Z czasem dotrzesz do takiego etapu, w którym trening będzie nieodzownym elementem Waszego  dnia mimo, że w tym momencie zapewne trudno Wam w to uwierzyć.

Oczyszczanie organizmu z toksyn podczas treningu to również... pocenie się. Nie możecie w to uwierzyć? Pot skutecznie oczyszcza organizm, ponieważ w nim znajdują się liczne składniki, które są następnie usuwane z Waszego  ciała. Możecie zauważyć, że wśród metod oczyszczania organizmu, trening jest najłatwiejszym i najbardziej skutecznym sposobem. Nie tylko pozbywacie się szkodliwych substancji, ale również pozytywnie wpływacie na kondycję i wygląd ciała. 

Poznajcie moc aktywnego węgla w oczyszczaniu organizmu

W procesie detoksykacji nie powinniśmy zapomnieć również o naszej skórze. Właśnie dlatego wśród maseczek do twarzy Bielenda możecie znaleźć maseczkę PEEL-OFF oczyszczająco-detoksykująca z efektem shimmer z dodatkiem aktywnego węgla, który dzięki swojej porowatej strukturze wykazuje wyróżniające go na tle innych związków właściwości wiązania i adsorpcji. Oznacza to mniej więcej tyle, że posiada zdolność przyciągania zanieczyszczenia. Magiczny Węgiel  - oprócz uczucia dogłębnego oczyszczenia porów skóry zagwarantuje Wam również efekt złagodzenia podrażnień i zadziała antyoksydacyjnie, niwelując działanie wolnych rodników. 

Węgiel aktywny sprawdzi się również jako oczyszczanie organizmu z toksyn od wewnątrz. Warto po niego sięgać, kiedy konieczny jest proces oczyszczania organizmu. Kiedy można się z tym spotkać? Przede wszystkim w chwilach zatrucia pokarmowego. Wówczas wskazane jest, żeby możliwie najszybciej pozbyć się z organizmu wszystkiego, co mu nie służy. Dlatego tak mocno polecany jest węgiel aktywny, który pomoże oczyścić organizm z toksyn i poprawi Wasze  samopoczucie.

 W oczyszczaniu organizmu najważniejsza jest regularność oraz zastosowanie się do kilku reguł, które są przedstawione powyżej. Warto tutaj pamiętać przede wszystkim o regularnym oczyszczaniu organizmu oraz dbaniu o zachowanie równowagi w ciele. Chociaż tak naprawdę proces usuwania toksyn z Waszego  organizmu zachodzi nieprzerwanie  cały czas nerki, wątroba i skóra działają, żebyście  mogły  poczuć się jak najlepiej, czasami warto go wspomóc w tym działaniu!

Masz pytania?
Skontaktuj się z autorem.
Aurelia Nowik

Pasjonatka pielęgnacji